עו\
עו"ד כרמי בוסתנאי
כתב 4 פוסטים בבלוג
שם הבלוג: עו"ד כרמי בוסתנאי
התנהלות מול ספקים 2,782 צפיות
קטגורייה: עו"ד כרמי בוסתנאי

אין ספק כי יום החתונה בחייו של אדם, גבר ואישה, הוא בעל משמעות מיוחדת (וברוב המקרים) מאורע של פעם בחיים. כיום, ניתן לומר כי ארועי החתונות אינם דומים כלל לאלו אשר אנו מכירים מאלבום התמונות של ההורים. 
כל זוג מייחל לחתונה בלתי נשכחת, "מתחתנים מהסרטים", ונראה כי האמצעים העומדים בפני זוגות צעירים כיום על מנת ליצור בשבילם את חתונת חלומתיהם קלה מתמיד, ובעת תהליך תכנון החתונה עומדים לרשותנו אין ספור נותני שירותים, מפיקים, זמרים, אולמות וכדומה. כעת, במקום להתרוצץ ו"לשבור את הראש" על תכנון החתונה, ישנם אנשי מקצוע שמטרתם להקל עלינו.

המצב החדש שנוצר והריווחיות הגדולה בארגון ארועים כאלו, הביא למצב בו חלק מהספקים ונותני השירותים משתמשים במצב האופורי שמזמין איתו תכנון וארגון החתונה, כדי לנסות ולהגדיל את רווחיהם על גבם של הזוגות מאושרים, ובידם להפוך את יום החתונה המאושר, לסיוט. 

חשוב לזכור, הספקים באירועי החתונות הם אנשי מקצוע מנוסים, ואלו דואגים בראש ובראשונה לאינטרסים הכלכליים והמשפטיים שלהם. לכן, על מנת להבטיח שכספנו הרב שמושקע באירוע החתונה אכן יעמוד בציפיות ויסתיים בחתונה מוצלחת, יש לדעת איך להבטיח כיצד התכנון המקורי של החתונה יצא באמת אל הפועל.

באופן גורף ניתן להגיד כי אין להסתמך על הסכם שבעל-פה ו/או הבטחות של ספקים ומפיקים. דרך ההתקשרות נעשית בעזרת חוזה או הצעת מחירה שעליה חותמים הצדדים. יש לבחון את החוזה בקפידה לפני חתימה עליו ולוודא כי כל שהובטח בעל-פה נכלל בו.

בדרך לחתונה מוצלחת,  יש מספר נקודות שיש לקחת בחשבון בעת התקשרות עם ספקים ונותני שירותים.
רישיון- עסקים ללא רישיון יכולים להוביל לסיבוכים משפטיים ואף לעיתים להעלם עם כספכם. לכן, חשוב לוודא כי לכל ספק או עסק אשר אותו בחרתם להעסיק, יהיה רישיון מורשה לעסוק באותו תחום- אלו ברוב מוחלט של המקרים יהיו מבוטחים ובעלי אמינות גובהה יותר מאשר אלו ללא רישיון. חובה על כל עסק או ספק לציין בכל חוזה הנחתם מולכם כי הינו בעל רישיון בתחום המבוקש ויש לוודא כי הדבר אכן מתקיים.


ביטוח- יש לוודא כי לאותו ספק יש ביטוח צד ג' למקרים בלתי צפויים אשר עלולים להתרחש.
המוצר המבוקש- כדאי לדרוש הדגמה של המוצר המבוקש לבחינת טיבו והתאמתו למבוקשכם ( לדוגמא ציוד שמע באולמות וכדומה) לפני חתימה על חוזה, אחרת, קיים חשש כי הדבר לא יעמוד בציפיות ויתגלה רק במהלך החתונה.
ביטול החוזה- סעיף זה הינו קריטי בחשיבותו ואין להתייחס אליו בקלות ראש. לעיתים, נאלצים לדחות או לבטל אירוע. לכן, בעת חתימה על חוזה עם כל ספק חשוב לדעת מהם תנאיי ביטול החוזה והקנס בגינו- ניתן אף להתמקח על סעיף זה במטרה להקטין את גובה הקנס ו/או להאריך את המועד האפשרי לביטול ללא פיצוי.
דרכי תשלום- חשוב לציין בחוזה את דרכי ומועדי התשלום על פריסותיו ואם מתאפשר ובמידה והעסקה שקלית, לבדוק האם משתלם להצמידו למדד.


מארגני החתונה חייבים לדאוג ולוודא כל פרט עם הספקים השונים, כדי למנוע תקלות ותרחישים עתידיים שעלולים להתקיים לפגום ביום החתונה, ולהוסיפם לחוזה בטרם חתימתו. הסכומים אשר פוסק בית המשפט במקרים מהין אלו הינם בזעיר אנפין ביחס לצער ואכזבה שייגרמו לזוג שיום חתונתו נהרס. רצוי להקטין כל אפשרות לתרחיש שיפגע ביום החתונה המיוחל- דבר זה נתון בעיקר בידכם- מארגני החתונה, ותשומת ליבכם לפרטים
 

ענת
בלוג מצוין
נכתב ב17 נובמבר 2011 19:12
בלוג מצוין. למדתי כמה דברים לפני שאני מתחילה עם כל ההכנות לאירוע של השנה. אולי אני אחסוך קצת כאבי ראש.
בלוגים ע"פ קטגוריות
+ אטרקציות
+ הפקות אירועים
+ ויידויה של מתחתנת
+ חתונה ובריאות
+ יעל-לחיי נישואים בריאים
+ עו"ד כרמי בוסתנאי
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל