עו\
עו"ד כרמי בוסתנאי
כתב 4 פוסטים בבלוג
שם הבלוג: עו"ד כרמי בוסתנאי
הרב איחר? 2,418 צפיות
קטגורייה: עו"ד כרמי בוסתנאי

בהתאם לחוק במדינת ישראל, נישואים נערכים ע"פ הדת  והמסורת היהודית.
החלק העיקרי ביום החתונה הינו טקס החופה בו מתחברים בני הזוג הנישאים למסורת שליוותה את היהודים במרוצת השנים, הטקס כולל הקראת פסוקי תורה ושבועת נישואים וכן, את שבירת כוס המסורתית. הטקס מועבר על ידי רב מוסמך מטעם הרבנות הראשית, רק לאחריו תחל הארוחה וחגיגות הנישואים באולם.

אז מה קורה במקרה שהרב המחתן מגיע באיחור רב או לא מגיע כלל?

מקרים מהין אלו יכולים להוביל למפח נפש כבד אצל הנישאים אשר עמלו ותכננו את יום החתונה עד אחרון הפרטים, ולבסוף מוצאים עצמם ממתינים לרב המחתן שיגיע. זהו מצב של חוסר אונים ואי וודאות שגורר לחץ רב ותחושת אי נוחות לזוג אשר קהל משפחותיהם וחבריהם מחכים בחוסר מעש להתחלת הטקס ובציפייה לחגיגות שלאחריו.  

כך קרה לזוג ביום חתונתו. נקבע עם המועצה הדתית כי הרב המחתן יגיע לאולם עד 20:45 כשטקס החופה יתקיים ב-21:00, בפועל הגיע הרב רק בשעה 22:40 לערך. בפסק-דין בנושא ציין בית המשפט כי  "אירוע מעין זה גורם לעוגמת נפש. הערב האמור להיות היום המאושר בחייהם של בני הזוג, הופך לערב לחוץ, מבייש ומשפיל" וחייב את הרבנות לפצות את הזוג בגין אותה עוגמת נפש.

במקרים בהם האיחור גרם להפסד ממוני ( כגון: ביטול הופעה או פיצ'ר ייחודי אחר), ייתכן ויפסוק בית המשפט על מתן פיצוי בגין הפסד זה הולם בהתאם להפסד, אך, הדבר תלוי בנסיבות המקרה.

כך גם במקרה שהרב המחתן אינו מגיע כלל לחופה, דבר הפוגע באופן אנוש ביום החתונה ועלול להמצא כשווה ערך לביטול החתונה ויחייב פיצוי מלא עבור כל הוצאות האירוע, אך שוב, הדבר תלוי בנסיבות כל אירוע ופרטיו

בלוגים ע"פ קטגוריות
+ אטרקציות
+ הפקות אירועים
+ ויידויה של מתחתנת
+ חתונה ובריאות
+ יעל-לחיי נישואים בריאים
+ עו"ד כרמי בוסתנאי
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל