דגשים לצילום חתונה ביום וההבדל מצילום ערב
2,345 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב03 אוגוסט 2015 12:01

קטגוריה:

צילום

בתקופה האחרונה החלו זוגות רבים לחגוג את החתונה בשעות הצהריים. לחתונה בצהריים יש אווירה שונה מחתונה בערב – הדבר בא לידי ביטוי מגוון תחומים, כמו למשל- הלבוש של בני הזוג – סגנון השמלה של הכלה וסגנון החליפה של החתן, הקייטרינג, עיצוב המקום ובין היתר – הצילום, שהוא אחד התחומים החשובים ביותר בחתונה.

לא פשוט לבחור את צלם החתונה, מדובר על נותן שירות מרכזי ביותר אשר מנציח את האירוע ולכן הוא חייב להיות מקצועי ובעל ניסיון.

המבחר הנרחב של צלמי החתונות מחייב בדיקה יסודית וקבלת המלצות. חשוב לזכור כי צילום חתונה ביום הינו שונה מאוד מצילום חתונה בערב משום שהתאורה שונה לחלוטין. אם בחרתם לערוך את חתונתכם במהלך היום, יהיה עליכם לבחור בצלם מנוסה אשר יודע כיצד להשתמש ביתרונות של התאורה הטבעית ולצלם תמונות טבעיות ומחמיאות ואם בחרתם לחגוג את חתונתכם בערב, חשוב לבחור בצלם מנוסה אשר יודע כיצד לצלם בתאורה חשוכה יותר.

מתחתנים ומצטלמים לחתונת יום :  אם החתונה נערכת ביום בהיר, יהיה הצילום מסובך יותר, ולכן, מומלץ לצלם באזורים מוצלים. במידה והתמונה מצולמת בצל ומאחורה יש אור, יש להשתמש בטכניקה אשר נקראת מבזק מילוי (מבזק המילוי מאיר בעוצמה חלשה וממלא צללים), בצורה זו, ניתן להפטר מצללים חזקים. כמו כן, מומלץ לצלם 2- 4 תמונות ברצף, בצורה זו יהיה ניתן לתפוס פחות מצולמים ממצמצים.   אם הזמנתם צלם אחד, חשוב שהוא יביא כרטיסי זיכרון, סוללות, מבזק נוסף, חצובה ועצמית רחבה וגוף מצלמה חלופי.

מצטלמים וחוגגים בחתונת ערב: במידה והחתונה נערכת באולם ובשעות הערב, מומלץ להשתמש במבזק חיצוני ולהשתמש בטכניקת הקפצת פלאש מקיר לבן או מהתקרה (הטכניקה יעילה ביותר עבור צילום פני המוזמנים). אם לא ניתן, יש להשתמש במפזר אור או התקן לריכוך אור. כמו כן, כדאי להשתמש ב - Flash Bracket, בצורה זו יהיה ניתן לשפר את התאורה.

אם תנאי התאורה בעייתיים מאוד, כדאי להשתמש במבזק עבד (מתקן אשר מסייע להפעלת מבזק מרוחק בצורה אלחוטית) ובאיזון אוטומטי או איזון לבן.  מומלץ לכוון את המבזק למצב TTL, לכוון את המצלמה למצב ידני ולהשתמש ברגישות ISO גבוהה ברקע מואר. כמו כן, כדאי לצלם בתאורה טבעית ופחות עם המבזק. נוסף על כך, יש להשתמש בצמצם פתוח, כך יהיה ניתן להכניס יותר אור. 

אם הצילום כולל כמה אנשים, יש להשתמש בצמצם 8 ואם מדובר על צילום של אדם בודד, יש להשתמש בצמצם 2.8.

תמונה אחת שווה אלף מילים: באמצעות צלם מיומן אשר יודע כיצד להתנהל בכל מצב ועם כל תאורה, תוכלו לקבל את התוצאות הטובות ביותר וליהנות מאלבום נהדר, סרט חתונה מרגש ומגנטים נפלאים. התמונות הללו יישארו זיכרון משמח ומרגש מחתונתכם.

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל