חוכמת הניסיון של בחירת צלם לחתונה
388 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב17 יוני 2021 13:10

קטגוריה:

צילום

בדור של הורינו שקדם לעידן האינטרנט חיפשו צלם לחתונה על פי פרסום בעיתון, או המלצה של חברים ומשפחה. אולם בעידן רשתות חברתיות מידע זמין בטלפונים סלולרים חיפוש צלם לחתונה או לאירוע אחר הפך אולי לקל יותר מכיוון שבכתיבת פוסט בפייסבוק ניתן לקבל המלצות שמתוכם צריך לדעת לסנן את אלה שהמליצו על צלם משום שהוא בן דוד שלהם.

השאלה הנשאלת היא איך בין כל המידע שיש לא נלך לאיבוד ונמצא את הצלם חתונות שעונה לצרכים שלנו.

החלטת החתונה מביאה איתה הרבה התלבטויות

החלטתם להתחתן ואתם נרגשים ומתחילים לחשוב על המשימות שיש כדי שיום החתונה יהיה מושלם אך יש לדעת שישנם בחירות שיש להן השפעה על הזכרונות שלכם מיום זה. עליכם לתאר את יום החתונה בדימיונכם ולהכין רשימה של מהלך יום החתונה ולשתף את הצלם חתונה בכל דבר שתרצו שיהיה בחתונה על מנת שלא יהיו תקלות כמו צילומי המשפחה הקרובה ואורחים שחשוב לכם להצטלם איתם מתוך כבוד. ישנן שאלות שחובה לשאול את הצלם ולתאם ציפיות ואני אמנה כמה מהם.

מה עליכם לבדוק לפני הכל בבחירת צלם לחתונה

בירור חבילות צילום ומחירן, ומה הן כוללות, כמות התמונות, הסרטונים ומה גודלם. האם ישנם כמה אלבומים וכן לגבי צילומי חוץ האם ישנם אנשים חשובים המוזמנים לאירוע צריך גם לקחת בחשבון. אחד הגורמים לאי נעימויות יכולה להיגרם מאי הבנה או חוסר תיאום לגבי הציפיות מה מקבלים מהצלם בסיום העבודה. יש צלמי חתונות למשל, מבחינת אלבום הם מספקים אחד גדול ושניים קטנים להורים וישנם כאלה העושים צילומי חוץ מורחבים על חשבון אלבום קטן. אצלנו בחברה חבילת צילום כוללת צילומי סטילס, וידאו, מגנטים קליפ היילייטס, הצילום מהתארגנות של הכלה וצילומי חוץ. אלבום אחד גדול.

מחירים- בין 4500 צילום רק האירוע ל 8000 שזה לכל היום.

לגבי הגדלות של תמונות ניתן לעשות זאת דרך אתרים כמו wow או לופה של מעבדות דפוס, ניתן להזמין הגדלה וזה ימא הרבה יותר זול. לדוגמא הגדלה ל 70 על 50 עולה כ 50 שקל.

באתר יש אופציות לכמה גדלים.

ביטול התאריך

האם יש תשלומים ומה קורה במקרה של ביטול. כשחותמים חוזה עם צלם חתונות יש סעיף של " ביטול עסקה" במקרה של ניסיון להזיז תאריך כי הדודה מאמריקה לא תוכל להגיע ובמקרה של ביטול מכל סיבה שהיא לא כח עליון 50 אחוז הלקוח משלם. ובמקרה של תאונת דרכים לא עלינו או שנפל עליה איך אומרים משמיים... אז ניתן להתחשב.

דוגמאות

לבקש לראות עבודות קודמות של הצלם כדי לראות את סגנונו ולבדוק אם יש לו המלצות. ואם יצא לו לצלם חתונות כבר באולם אירועים שלכם אז סביר להניח שידע היכן להניח את המצלמות בהתאם לתאורה במקום ושעות הצילום.

צילומי משפחה לפני האירוע

האם צריך לבקש מהמשפחה הקרובה להקדים את בואם לצורך צילום משותף זוג אשר מעוניין להצטלם עם המשפחה ואנשים מסוימים יכול להיווצר מצב שבסוף הערב לאחר סיום הצילום התגלה שלא הצטלמת עם חמותיך ויש חשש שתפגע לכן רצוי מי שיכול להקדים ולהצטלם כשאין לחץ.

מי מצלם האירוע?

האם הצלם חתונות שסגרתם איתו יגיע בעצמו לצלם והאם יש לו צוות קבוע שעובד איתו. ישנם מקרים שהזוג רואה את עבודתו של הצלם בסטודיו מתלהב ומזמין אותו אך בפועל מגיע צלם אחר שעובד בצורה אחרת ואז מתבאסים מהתוצאה. אצלינו בחברה ישנו צוות קבוע שנים, וזה הכי בטוח מכיוון שרואים את העבודות וזה מה שמקבלים בפועל, הרבה צלמים אינם יכולים להרשות לעצמם צוות קבוע ועובדים עם פרילנסרים מזדמנים וכך רף העבודה יורד ואין סטייל קבוע.

עריכה

האם התמונות עוברות תיקונים בתוכנות מחשב המיועדות לכך. אכן התמונות עוברות תיקונים אצל רוב הצלמים ואני אתן דוגמא.סינון תמונות- בסצנה מסוימת אני מצלם כמה תמונות שמהם בוחרים את התמונה הכי טובה. ישנם מקרים שמישהו עצם עיניים אז לא משתמשים בתמונה. תיקוני צבע- התאמת צבע מסויים לאווירה במקום הצילום אפקטים- נניח יצאו 2 תמונות דומות על גבול הכפולות ושתיהן בסדר אז לאחד מהם מלבישים אפקט שחור לבן כדי לגוון.

גיבוי החומרים

איך התמונות והוידאו נשמרים אצלינו? האם לאחר המסירה הם נמחקים אצלינו? ישנם צלמי  חתונות שאצלם החומר נשמר בין 90-60 יום לאחר מסירתם, אצלינו נשמר עד חודש מיום המסירה. לעומת זאת אנו שומרים החומרים כולם מגובים ב 3 מקומות, הארד דיסק, המחשב בו העבודה עוברת עריכה, וענן.

באמת מצלמים עד הסוף?

לבדוק מה הן שעות העבודה של הצלם החתונות. ישנם מקרים שבעלי השמחה ביקשו מצלמים להישאר לצלם במה שנקרא אפטר מסיבה או טברנה ולשם כך חשוב להיות ברורים מלכתחילה לגבי שעות צילום. אצלנו בחברה בחוזה נכתב שהצילום הוא ללא טברנה.

כימיה ופיזיקה

יש לשים לב לאופי השיחה עם הצלם לחתונה. האם הוא רציני או מנסה לחפף והאם הוא מבין את הדרישות שלכם והאם הוא אדם אמין ומקצועי שניתן לסמוך עליו ולהפקיד בידו את צילום האירוע ולשים דגש על כך שזהו זיכרון מיום חשוב שלכם והוא מופקד עליו. לבקש לראות עבודות אחרות של חתונות על מנת להתרשם מהסגנון שלו ולראות את כישוריו המקצועיים בצילום.

אז איך זה יהיה בסוף?

יש לתאם ציפיות לגבי לוח זמנים ביום האירוע ולשים דגש על מהלך האירועים. ניתן להתייעץ עם הצלם ולשמוע את דעתו ולשמוע רעיונות אם יש לו. כל מה שסיכמתם להעלות בכתב כדי שלא תהיה אי הבנה. בברכת מזל טוב המרכז לצילום אומנותי

 

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל