איך לבחור קייטרינג
3,607 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב03 אוגוסט 2015 14:31

טיפים לבחירת קייטרינג

אחד מהקריטריונים היותר חשובים בארגוני החתונה הוא האוכל. זה מתחיל בבופה בזמן קבלת הפנים ומסתיים בסופלה השוקולדי המוגש כמנה אחרונה. האורחים שלכם רוצים לצאת שבעים ומרוצים מהאירוע המיוחד שלכם, אם אפשר גם ליקוק השפתיים מרוב תענוג זה בכלל יהיה מצוין.

לא בכל אולם אירועים כיום ניתן לקבל בין יתר פעולות השירות אוכל קומפלט מהמטבח הישר לשולחנות האורחים, בהרבה מקומות מקובל להזמין חברת קייטרינג חיצונית אשר תהפוך את שאר האלמנטים המשובחים במקום האירוע למשובחים אף יותר.

כל זה עוד לפני שדיברנו על כך שאינכם עורכים את חתונכתם אצל אולם אירועים בקריות או גן אירועים כי אם במקום מיוחד ואחר. ואז ודאי ראוי להביא לשם קייטרינג צמוד עבור המוזמנים הרבים אשר ישקיעו ויגיעו לשמוח עם החתן והכלה ביום המאושר שלהם.

חשוב לזכור לפני שאתם רצים להשוות בין חברות קייטרינג מתחרות שלרוב בחירת חברת הקייטרינג היא נגזרת של המקום בו תערכו את החתונה, אם באמצעות רשימת מומלצים המגבילה את חברות הקייטרינג לבחירה ואם באמצעות מיקום בארץ. כל שכן, חבל לבזבז זמן בהשוואות חברות קייטרינג שלא יהיו רלוונטיות בהמשך .

אז מה חשוב לבדוק כשבוחרים קייטרינג?

1. תקציב –כמו בכל תחום אחר אותו בחרתם לקראת החתונה גם פה שיקול כלכלי יהווהחלק משמעותי מאוד מההכרעה הגורלית הזאת. חשוב להגדיר בקרב מקבלי ההחלטות, אם זה החתן והכלה ואם זה ההורים, מהו התקציב אותו אם מסכימים להוציא על החלק הקולינארי של האירוע.

2. כמות המוזמנים - כאשר אתם פונים לחברת קייטרינג לברר מחיר כדאי לדעת שלמספר המוזמנים יש השפעה משמעותית בתמחור. כשאתם מבקשים הצעת מחיר, אל תאמרו לחברת הקייטרינג את כמות האנשים המקסימלית שהגעתם אליה ברשימות האורחים, אלא כמות אנשים שסביר שיגיעו לאירוע, משמע הורידו כ20% מכמות האנשים המקסימלית כדי לא לשם יותר לשווא ולהתקע עם מנות מיותרות בתום האירוע. על כן אם תרצו להוריד את כמות האנשים בשלב מאוחר אתם עשויים להדרש לתשלום לפי המספר הגבוה שאמרתם , גם אם בפועל האורחים האלה כלל לא הגיעו, אם המצבים קיצוניים יותר חברת הקייטרינג עלולה להחליט כי היא תעלה את המחיר לכל מנה.

3. טעימות - זה החלק החביב והטעים יותר בכל הפרוצדורה הקולינארית. סוף סוף מדברים אתכם באופן מעשי ונותנים לכם לטעם את מה שאתם הולכים לשלם עליו, להחליט עד כמה שווה להוציא עליו את הכסף המדובר. מומלץ מאוד ליצור קשר עם חברת הקייטרינג מבעוד מועד כך לגבי מפרט התפריט ומהו הוא כולל, זאת כדי שתגיעו לטעימות מוכנים ומכוונים לתפריט הרצוי בעינכם. או שתבצעו שינויים טלפוניים טרם הגעתכם בהתאם להחלטותכם. ידוע לכל הפתגם הנודע "על טעם ועל ריח אין מה להתווכח", על כן הטעימות הללו הם בדיוק ההזדמנות שלכם לנסות לקלוע לטעם הייחודי שלכם.

4. עיצוב שולחנות- הרבה מחברות הקייטרינג מציעות גם שירות עיצוב כחלק מהשירות הכללי שהזמנתם מולם. אך למרות כדאי ואף חשוב לברר זאת מולם. מה העיצוב כולל, בחירת מפיות, רנרים, סידורי פרחים ועוד. יש מקומות שהאולם דואג כבר לעיצובים המדוברים ואילו תפקידו של הקייטרינג הוא לדאוג לאוכל נטו ולא יותר מזה. את הכל חשוב לברר מול חברת הקייטרינג מראש כדי שדברים יהיו מבוארים וברורים לכם מבעוד מועד. לא יהיה נחמד להגיע לאירוע ולגלות שאין שום טאצ' אישי ועיצובי בשולחנות המוזמנים. אחרי הכל, אתם על הכל משלמים...

למידע נוסף על קייטרינג לאירועים לחץ כאן.

שיהיה במזל טוב, בהצלחה ובתאבון!

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל