מחשבון חתונות - בניית מסגרת תקציב לחתונה
7,568 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב11 נובמבר 2015 10:01

קטגוריה:

תקציב החתונה

לפני שאתם ממהרים לבחור את התקליטן, האולם , שמלת הכלה וחליפת החתן, כדאי לכם להתארגן מבחינה תקציבית לאירוע החתונה.

בחתונה בהזמנה תמצאו מחשבון חתונות משוכלל שיעזור לכם לתכנן את החתונה המושלמת, תוכלו לחשב כמות שולחנות יחד עם כמות אורחים ולשקלל בערך את כמויות ההכנסה שתהיה לכם בחתונה אל מול ההוצאות הצפויות בחתונה על שירותים שאתם רוכשים ולאחר מכן תוכלו לדעת בדיוק כמה עלתה לכם החתונה וכמה נשאר לכם בסוף, על מנת להשתמש במחשבון החתונות שלנו אתם מוזמנים להירשם לאתר ולהשתמש באיזור האישי שלכם, לארגן את השולחנות ואת התקציב האישי שלכם.

חתונה עבור בני הזוג זה האירוע הכלכלי הגדול הראשון בחייהם המשותפים ועל כן חשוב לדעת כמה זה הולך לעלות.


חתונה היא אירוע יקר שעלול להסתכם במעל 100,000 ש"ח ויש צורך לשלב בין חלומכם לחתונה הראוותנית ביותר, לבין המציאות הכלכלית שלכם.
רוב הזוגות מוטרדים שמא לא יצליחו לכסות את הוצאות החתונה ולכן חשוב לתכנן את החתונה על פי סטנדרטים התואמים את היכולת והמציאות הכלכלית של בני הזוג וזאת על מנת לא לשקוע בחובות בעקבות הפקת החתונה בשלב הראשון בבואכם לתכנן את התקציב לחתונה, שבו יחדיו או עם חבר/בן משפחה, רצוי בעל ניסיון וידע , וקבעו מסגרת תקציבית לכל האירוע אשר וודאי תציב לכם גבולות ברורים ותמנע בזבוז של כספים מיותרים.

שימו לב כי התקציב נקבע על פי היכולת הכלכלית שלכם ולא על פי ציפיות ההורים או כמות המוזמנים לחתונה. אל תיקחו בחשבון את מתנות החתונה – לא תוכלו לדעת כמה תקבלו בפועל ביום האירוע ולכן הוציאו רק כספים שתוכלו להחזיר בכוחות עצמכם והבטיחו לעצמכם כי לא תחרגו מעבר לתקציב.בשלב השני, קחו את התקציב אשר קבעתם לעצמכם וחלקו אותו לתתי סעיפים, לדוגמא תקציב לצלם, תקציב לרב, תקציב לתקליטן וכו'.

שימו לב כי כל אביזר או שירות שנכלל באירוע שלכם יילקח בחשבון תחת התקציב, כך שלא יצוצו הפתעות לא נעימות בסוף התהליך.
את החלוקה לתתי סעיפים החלו בשירותים הגדולים והיקרים ביותר (כגון אולם ותקליטן) והגיעו עד לאחרון השירותים שתזדקקו לו. אל תשכחו להוסיף סעיף שונות הכולל סכום עבור הוצאות בלתי מתוכננות על מנת שיישאר לכם כסף בצד לכל מקרי החירום למיניהם.


שימו לב כי חשוב לשבת עם ההורים על רשימת המוזמנים בעת הכנת התקציב, מאחר וכמות האורחים היא הקובעת את התקציב עבור סעיפי האולם, המזון, עיצוב השולחנות וההזמנות לאירוע ואילו יתר הסעיפים הינם סעיפים קבועים אשר אינם תלויים במספר האורחים באירוע.


בניית מסגרת:


באם אתם מתלבטים בין חתונה קטנה לחתונה גדולה, קחו בחשבון שדרך הכלכלית ביותר בשבילכם היא לבחור בחתונה בינונית
בגודלה, משמע בין 350-500 איש וזאת מאחר והן בחתונה קטנה והן בחתונה גדולה מאוד סביר כי הכנסות החתונה יהיו קטנות מהוצאות החתונה. בחתונה בינונית בגודלה ההוצאות יהיו סבירות, המתנות רובן יהיו נדיבות וקיים סיכוי סביר אף לצאת ברווח מהאירוע.


בבואכם לבחור את ספקי השירות השונים, זכרו כי התנהלות נכונה תהיה שווה לכם הרבה מאוד כסף.
אל תפחדו לשאת ולתת עם הספקים על מנת להוזיל עלויות, אל תהיו עצלנים ותדעו גם להתפשר איפה שפחות חשוב.

בצעו בדיקות רבות בבואכם לבחור בעל מקצוע מאחר ופערי המחיר בשוק יכולים להגיע למאות ואף אלפי שקלים, לפעמים ללא כל הצדקה לכך..
בתחילה פנו לספקי השירותים הגדולים ( כגון האולם, הקייטרינג) על מנת לקבל תמונת מצב ראשונית ורחבה ככל האפשר.

גם אם המקום שכל כך רציתם או התקליטן בעל השם החם ביותר בשוק תפוסים, הישארו רגועים וסבלניים וזכרו כי עוד אופציות לא פחות טובות. קיבעו מראש פגישה עם הספקים המבוקשים על מנת לקבל את מלוא תשומת הלב ובשום אופן אל תתנו להם להלחיץ אתכם בהחלטתכם.

ישנם כמה צעדים שתוכלו לנקוט בהם על מנת להוזיל את העלויות בצורה משמעותית למדי:

• ערכו את חתונתכם בחורף ולא בקיץ

• אל תערכו את חתונתכם ביום חמישי בשבוע

• בחרו במנות בשווי 150 שקלים במקום במנות של 200 שקלים

• העדיפו ספקים הממוקמים באזורי הפריפריה ולא באזור המרכז

חתונה היא אחד הפרויקטים הגדולים ביותר שיצא לכם להפיק במהלך חייכם והוא יתפקד כמבחן מקדים להתנהלות הכלכלית המשפחתית בעתיד.
זכרו כי תכנון מראש יוזיל לכם עלויות ולכן אל תמהרו ואל תקפצו מעל הפופיק. אין זה אומר כי אתם צריכים לוותר על כל חלומותיכם באשר לחתונה, אך דעו כיצד לממש את החלומות הללו בצורה הכלכלית והרווחית ביותר עבורכם


 

 

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל