כמה עולה חתונה ממוצעת?
2,754 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב04 אוגוסט 2015 12:30

קטגוריה:

תקציב החתונה

חתונה היא אחד האירועים המיוחדים בחייכם וכדאי להשקיע בו. הוא מורכב מהרבה מאוד אלמנטים ושירותים אותם תקבלו, כאשר כל אחד מהספקים דורש את שלו. אז איך תחלקו נכון את עוגת התקציב שלכם וכמה פחות או יותר אמורה לעלות חתונה?

דולרים

לא על הצ'קים לבדם...

לפני שנפרט את העלויות שתי נקודות: אחת, נכון שאם תכננתם נכון את התקציב והתאמתם אותו למספר האורחים שיגיעו, יש סבירות גבוהה לכך שתצליחו לכסות לפחות את רוב ההוצאות. עם זאת, יש לקחת מראש בחשבון כי רוב הספקים מבקשים מקדמה עבור השירות או אפילו יש לשלם להם מראש מחיר מלא. לכן, אל תבנו רק על הסכום שמצטבר בכספת ביום האירוע. יש להכין כמות לא קטנה של מזומנים מראש. נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון היא מועד החתונה. אם אתם לחוצים כספית, כמובן שהעונה הבוערת (תרתי משמע) היא לא הזמן לחתונה וכדאי להתחתן בחורף או לפחות בסתיו כחתונה של סוף עונה... יום החתונה גם הוא משפיע. חתונה ביום ה' תעלה בד"כ כ- 10000 שקלים יותר מחתונה בשאר ימות השבוע. אחרי שהבהרנו את הנקודות האלו, אז מהן ההוצאות הצפויות לכל ספק?

הגן והאוכל

הגן או האולם מהווים חלק גדול מההוצאות ולכן יש לשקול היטב היכן לערוך את החתונה. מחיר מנה בגן או באולם נעה בין 200 ל- 450 שקלים ומורכבת מהרבה מאוד סעיפים משתנים. ישנם אולמות בהם טיפים למלצרים כלולים במחיר המנה וישנם כאלה שלא, מדובר על רשימה גדולה של סעיפים שיש להשוות בין המקומות.

צילום החתונה

מחיר צילום החתונה הוא גבוה ביחס ליתר השירותים הנדרשים לחתונה. עם זאת, מדובר בשירות חשוב מאוד שאת חשיבותו מרגישים ככל שעובר הזמן. חבילת צילום בסיסית כוללת בד"כ צוות של שני צלמי סטילס וצלם וידאו, הפקת אלבום וסרט חתונה. חבילה זו עולה בסביבות 5000-7000 שקלים. תוספת של אפקטים כמו מצלמת רחף, הפקת קליפ חתונה או הוספת צלמים תעלה את המחיר לכ- 12000 שקלים.

דיג'יי

דיג'יי טוב יהפוך את האירוע מנחמד לאירוע לוהט ומלא בהנאה. למוזיקה ישנה חשיבות עצומה ודיג'יי צריך להיות מקצוען אמיתי בכדי למצוא את המוזיקה המתאימה לכל רגע לאורך הערב. לכן, אל תתפשרו על דיג'יי במחיר זול במיוחד. עלות עבודתו נעה בין 4000 ל- 10000 שקלים. ככל שתרצו יותר אפקטים כמו מיקסים, כך המחיר יתקרב ל- 5 ספרות...

ביגוד, איפור, תסרוקת

בבגדים לחתונה לוקחת שמלת הכלה את המקום הראשון בחשיבות (ולרוב גם במחיר...) אך יש לזכור שהיא לא היחידה. גם חליפת חתן עולה סכום נאה שיש לקחת בחשבון. בשמלות כלה טווח המחירים הוא רחב מאוד בהתאם לדרך בה רכשתם את השמלה ומי עיצב אותה. שמלה יד שניה תעלה מחיר נמוך לעומת שמלה חדשה שנתפרה במיוחד בשבילך, ושמלה של מעצב מוכר תעלה הרבה יותר ממחיר שמלה שתפרה תופרת אנונימית. טווח המחירים יכול לנוע מכ- 1500 שקלים ועד 20000 אפילו לשמלה חדשה לחלוטין שעוצבה על ידי בעל שם בתחום. איפור ותסרוקת ניתן לקבל כחבילה אחת, לעיתים יחד עם השמלה במידה ומדובר בסלון שמספק את כל השירותים. איפור ותסרוקת עולים בד"כ כמה מאות שקלים אך יכולים להגיע גם לסביבות ה- 3000.

אטרקציות לחתונה

נדיר היום להגיע לחתונה בה אין לפחות אטרקציה אחת. אחת האטרקציות השכיחות היא צילומי מגנטים. אטרקציה זו תעלה לכם בין 1000 ל- 1500 שקלים נוספים. תא צילום יעלה יותר- 2500-3500 שקלים.

הזמנות

מחיר ההזדמנות כרוך במספר ההזמנות. המחיר יורד באופן משמעותי ככל שעולה כמות ההזמנות. אם בחתונה קטנה המחיר יכול להיות 40 ₪ להזמנה, בחתונה גדולה המחיר להזמנה יכול היות גם שקל אחד.

לסיכום, כפי שניתן לראות וכפי שגם ידוע, חתונה היא אירוע מורכב וגם יקר להפקה. עם זאת, מדובר באחד האירועים המשמעותיים בחייכם ולכן לא כדאי לקמץ. גשו לארגון החתונה תוך שיקול דעת ולא בגישה אמוציונאלית מדי. כך תדעו באילו סעיפים להשקיע יותר ובאילו פחות.

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל