בחירת אולמות וגני אירועים
2,368 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב29 יולי 2015 17:51

קטגוריה:

מקום האירוע

גם בתקופות שבהן נרשמת האטה כלכלית, יש תחום אחד שבו העסקים ממשיכים לפרוח. ענף האירועים ובראשו האולמות וגני האירועים בכל רחבי הארץ אינם מראים סימני האטה, שכן הישראלים אוהבים לציין אירועים חשובים בחיים – בגדול.

בסקירה שלהלן בחרנו להציג כמה עקרונות מנחים. עקרונות אלה נועדו לסייע למתלבטים, שעסוקים בדיוק בימים אלה בבחינה של אולמות וגני אירועים, לעשות את הבחירה הנכונה והטובה ביותר עבורם.

מיקום, מיקום, מיקום : כאשר בודקים את הקריטריונים החשבים ביותר לבחירה באולם או בגן, באחד המקומות הראשונים נמצא מיקום האולם. כאשר ההגעה למקום נוחה, הן לבני המשפחה והן לאורחים, מדובר תמיד על התחלה ברגל ימין. כאשר בוחנים את המיקום, מומלץ לוודא גם את קיומו של שילוט הכוונה מתאים, אספקת תאורה בשביל הגישה וגם קיומה של חניה מספקת עם סדרנים.

מתכווננים על התקציב: עקרון חשוב נוסף, שתופס מקום מרכזי בתהליך הבחירה של גן או אולם הוא היקף התקציב. למרות שקיימת ציפייה שהשיקים מאת האורחים יכסו את עלות האירוע, הרי שלא תמיד הדבר מתקיים במציאות.

הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר על אירועים יוקרתיים במיוחד, במקומות נחשבים במיוחד. לכן, עוד לפני תחילת החיפוש צריך לעשות חושבים, לבדוק מי ומי באורחים, ומהו היקף התקציב שמוכנים להשקיע. מעבר לאפשרות של הימנעות מחריגות, היקף תקציב ידוע מאפשר להתמקד במקומות מתאימים ולהימנע מאכזבות מיותרות.

מספר המוזמנים: בחינת מספר המוזמנים חשובה מאוד בכדי להחליט איזה אולם או גן יכולים להתאים. באם מדובר על אירוע קטן, גן אירועים יהיה לרוב בחירה פחות מתאימה. לצורך כך עדיף לבחור באולם לאירועים קטנים. בנוסף, אולמות שונים וגני אירועים שונים נועדו לתפוסות שונות של מבלים וחוגגים. לכן, כדאי לבדוק היטב כמה אורחים יגיעו בסבירות גבוה ובהתאם לכך – להתמקד במתחם המתאים ביותר.

אפשרות לעסקת חבילה : חלק ממתחמי האירועים המובילים מציעים עסקאות חבילה, בחלק מסוגי האירועים. עסקאות חבילה כאלו, שכוללות אולם, קייטרינג, תקליטן, סידורי פרחים וכדומה, יכולות להיות פתרון שהוא גם משתלם וגם נוח.

רישיון והמלצות: שני הקריטריונים האחרונים שכדאי להקדיש גם להם תשומת לב ראויה הם קיום של רישיון עסק וגם איסוף של המלצות. המלצות יוכלו לסייע בקבלת תמונת מצב מלאה, מאנשים שבחרו במקום בעבר – לטוב ולרע.

רישיון עסק מעיד על כך שהמקום פועל על פי תקנים ידועים של בטיחות, תברואה והנדסה. בנוסף, מי שבוחר מקום שפועל ללא רישיון עשוי למצוא את עצמו בבעיה במידה והמקום ייסגר לפני קיום האירוע.

 

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל