את מי צריך להזמין לחתונה?
6,260 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב03 אוגוסט 2015 12:53

אז לאחר שהחלטתם להתמסד ולחיות זה לצד זו את שיירת חייכם, הנה מגיעים להם שלבי ההכנות הבלתי נגמרות. ההפקה צריכה לכלול כל אלמנט אפשרי עד הפרטים הקטנים ביותר.
ביום חשוב ומאושר שכזה חשוב שתאגדו ותאספו לצדיכם את האנשים היקרים והקרובים ביותר לליבכם. תוסיפו לזה את רשימת החברים והשכנים של ההורים, את המשפחות המורחבות משני הצדדים וקיבלתם כבר רשימה של כמעט 200 פלוס מוזמנים.

תמיד ניתן להרחיב ולהפחית לכל צד אם בכך מעוניינים. הבעיה מתחילה כאשר יש יותר מדי שמות ונאלצים לצמצמם בשל חוסר במקום באולם או פשוט חוסר בתקציב, מה שהגיוני ולגיטימי למדי.

אבל רגע, איך באמת בונים רשימת מוזמנים לחתונה?  הקרובים ביותר לליבכם- תחשבו כעת על כל המסגרות החברתיות שהייתם בהם עד הלום. מחטיבת הביניים, תיכון, צבא, עבודה, חברי ילדות, מהשכונה ואנשים טובים באמצע הדרך שהתחברתם אליהם באופן מיידי ואורך טווח.

עכשיו נסו לברור עם מי מהם תקשרתם בשנתיים האחרונות. תקשור הכוונה- נפגשתם, דברתם לפחות מספר פעמים בטלפון, אתם מעודכנים מה קורה איתם בכלל בחיים.

כל מי שלא מורקר תחת הקריטריונים שהרגע ציינו כנראה שלא מספיק קרוב אליכם כדי לזכות בלקבל הזמנה ולנכוח באירוע שלכם. אין מה לעשות, חייבים לצמצם, אם היה ניתן הייתם מזמינים את כל העולם ואחותו. אבל אי אפשר.

הוא הזמין אותי- אחד מהשיקולים הפחות הכרחיים ביצירת רשימת מוזמנים הוא החישוב של "אני הייתי באירוע שלו, מה אני לא אזמין אותו לאירוע שלי? זה לא הוגן!" לא נאמר לכם מה להכריע וכיצד לנהוג.
נכון, מקובל להזמין זה את זה לאירועים באופן הדדי. על כן, אם אתם חשים אי נוחות רבה בסיטואציה שכזאת אולי עדיף להימנע ממבוכה ולהזמין. אם אתם בלאו הכי לא הולכים להיתקל בבן אדם הזה במהלך חייכם, שמרו את המנה למישהו קרוב יותר. 

כאלה שיעשו שמח- חתן וכלה ביום חתונתם צריכים רק חיוכים ופרגונים סביבם. לא ריכולים מיותרים ולא עין הרע. לכן, אם יש אדם קרוב אשר ידוע באופי מאושר וקורן, ודואג לשדר זאת לעולם לעיתים קרובות זה בדיוק מי שאתם צריכים באירוע שלכם. אחד שיעשה שמח על רחבת הריקודים, שילהיב את החברים הנוספים ובעיקר כזה שיהפוך אתכם לשמחים ומרוצים.

מיותר לציין שהכלל הזה הוא גם לכיוון ההפוך- אדם הגורם לכם להרגיש מבואסים יכול להימחק באופן אוטומטי מהרשימה.

תמיד יהיו נעלבים- כדאי מאוד להכניס את זה לראש עוד לפני שאתם מפצחים את סוגיות ה"מה הוא יגיב אם ידע שלא הזמנתי אותו?". גם לרגישים ביותר מבינכם (בנות, הכניסו לראש...) אסור שזה יהווה שיקול עבורכם, חרת זה לא יגמר.

אם כל אחד יזמין את כל מי שאי פעם הוא נפנף לעברו ברחוב או כל מי שחלק עמו שיחת נפש בחייו- הרשימה עלולה להגיע גם לאלפי אנשים הזויים ובלתי רצויים בעליל.

חשוב שתזמינו את אלה שאתם באמת רוצים לצדיכם ביום שכזה. מי שבסופו של דבר לא הזמנתם זה כנראה משיקולים נבונים שהוא פחות בקשר אתכם בימים אלו ושפחות שייך לעומת אחרים להזמינו לחתונה. אם הוא נעלב, אין מה לעשות זאת המציאות, מקסימום שלא יזמין אתכם לאירוע שלו, תעלבו? כנראה שכבר לא...

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל