בחירת טבעות הנישואין
2,703 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב29 יולי 2015 18:06

קטגוריה:

מסורת והלכות

אחת מן ההחלטות החשובות ביותר טרום הנישואין היא בחירת הטבעות. מדובר בחפץ אשר לו משמעות אדירה לכל הדעות, והוא האמור לסמל את אינסופיות הקשר (בהיות הטבעת עגולה ושלמה) וכן תזכורת מתמדת לזוגיות בה אתם נמצאים ואותה בחרתם לשאת תמידית על גופכם. אפשר להסתכל על הטבעת פשוט כאביזר או אקססורי משמעותי שיישאר לכם מן היום הגדול בחייכם או להבין שמדובר בתזכורת חשובה וייחודית המסמלת את הקשר ביניכם – זה שאין לו התחלה ואין לו סוף. כך או כך, בחירת טבעות הנישואין הינה אחת ההחלטות החשובות והמשמעותיות ביותר בתהליך ההכנה לחתונה. 


אז מה חשוב לדעת בבחירת טבעות הנישואים?
רכישה  מספיק זמן מראש- אם חפצתם בדגם ספציפי וייחודי אשר אינו נמצא ומיוצר תדיר בכל חנות/סטודיו, כדאי להתחיל את החיפוש מספיק זמן מראש באמצעות מעצב טבעות אירוסין. רוב הטבעות כיום, אינן מקנות ישירות מן המדף אלא יוכנו לכם באופן ייחודי, כולל הגדלה/הקטנה ועיצוב ותוספות ייחודיים. על כן, כדאי ורצוי לצאת (יחד) מספיק זמן מראש על מנת לחפש את הטבעת בה חשקה נפשכם, ולהשאיר מספיק זמן לייצור. יש גם לקחת בחשבון כי בחנויות וגם בסטודיו של המעצב הפרטי יבקשו תוספת מחיר משמעותית על הכנה ועיצוב ייחודי תחת לחץ של זמן.

תקציב- מדובר בשיקול משמעותי בתוך ההוצאות הכלליות של האירוע המתקרב, אך יש לזכור כי מדובר בהוצאה על אחד החפצים היחידים שיישארו בשימוש יומיומי מיום החתונה עצמו (שלא כמו השמלה, החליפה או הנעליים למשל) ובכך שווה לבצע רכישה איכותית, תוך הסתכלות לטווח ארוך. כדאי להגדיר לעצמכם מראש מהו התקציב אותו תרצו להוציא על הטבעות, ולעמוד בו, זאת כדי למנוע חריגות משמעותיות עוד יותר מן התקציב הכללי. החלטה מושכלת על התקציב גם תסייע לכם בבחינת מקומות חיפוש לטבעות האידאליות עבורכם, ותעזור גם בביצוע החלטות קשות בחנות עצמה.

נוחות הטבעת-בניגוד לאירוע עצמו, לשמלה ולחליפה, לדי ג'יי ולהזמנות וליתר הדברים המלווים אותנו רק ביום הגדול עצמו, טבעות הנישואין נשארות, כאמור, על פרקי האצבעות לתקופה ממושכת הרבה יותר. יתר על כן, האביזר הנ"ל ממוקם לנו בעצם על אצבעות היד בהן אנו משתמשים תדיר וללא הפסקה בכל פעילות כמעט. לכן, חשוב לשים לב ולא להיסחף במחוות רומנטיות ולרכוש טבעת משולשים מחודדת (כי הכרתם על ראש האוורסט) או טבעת עם נצנצים תלויים (כי בדייט הראשון ראיתם יחד כוכב נופל..).. רכשו בראש ובראשונה טבעת אשר תהיה נוחה ונעימה לכם ולא צפויה להפריע או להכביד על מהלך חייכם התקינים (אני לא יכולה לרחוץ יותר כלים אף פעם כי הטבעת עשויה ממתכת שמחלידה במגע עם מים..) כמו כן, וחשוב להזכיר זאת, מי שמודע או מודעת לכך שלעורו עשויים להיווצר לאורך זמן גירויים כתוצאה ממגע עם מתכות מסוימות – שווה לרכוש טבעת ממתכת המותאמת ושלא תחוו ממנה עוגמת נפש שכזו לאורך שנים.  פשוט חבל שהמזכרת שתישאר לכם מיום חתונתכם זאת פריחה מטורפת באצבע ימין...

עיצוב טבעות הנישואין– בנוגע לסוגיית העיצוב חשוב לקחת בחשבון מספר דברים. ראשית, הטבעת צריכה להיות מעוצבת לטעמכם האישי. עם זאת, אל תשכחו שמדובר בבחירה שאמורה להתאים לאורך זמן ועל כן נסו שלא להיות מושפעים מטרנדים. זכרו כי הטבעת תלווה אתכם בכל יום ואירוע ועל כן צריכה להתאים לסגנונות רבים ככל האפשר - גם כשאת הולכת לחדר הכושר ולא רוצה לחבוט בטעות בפניו של המדריך המסכן בטבעת המשולשים המטורפת שלך, וגם כשאתה הולך לאירוע מכובד בעבודה ולא רוצה להבהיק ולזהור בשמש בעת הפרזנטציה ללקוחות מיפן.

בכך, נסו לבחור בעיצוב ניטרלי ומחמיא, שאינו מוקצן או מוגזם, ולא יראה מטופש לכשתענדו אותו ביום שאחרי (ולא בשמלת כלה מוקצפת). בנוסף, שימו לב כי ריבוי אלמנטים על יד אחת פשוט יעמיסו על מראה העדין שהטבעת אמורה לשדר. אז כדאי שתבחנו היטב היטב אם לקחת טבעת בזהב לבן צהוב ואדם עם כיתוב עדין, פנינים סגולות ויהלום קטן לדרך...זה עלול להתגלות כעמוס וקיטשי ולחטוא לעיקר... החומרים המקובלים לטבעות נישואין הם בד"כ זהב ב 14 קראט ומעלה, כאשר על פי רוב הטבעות הן מ 14 קראט או 18 קראט. זהב טהור הוא 24 קרט וככל שקרטורה פוחתת כך גם הכמות היחסית של הזהב בסגסוגת. אין הבדל משמעותי בין מחירי הזהב הצהוב לאדום מאותה קרטורה, כאשר הזהב הלבן  מעט יותר יקר אם כי לא בצורה דראסטית.

לסיכום -
טרם רכישת הטבעת שוחחו על כך, על משמעות הטבעת בעבורכם ועל מה אתם בוחרים לשדר דרכה. זכרו כי היא נשאר על ידכם לפרק זמן ממושך וזהו החפץ היחיד שילווה אתכם כל שנותיכם כתזכורת ליום הזוגי המשותף.

התכוננו מראש, החליטו על תקציב ובצעו סקר שוק מושכל.
הגיעו ליום הרכישה מספיק זמן לפני יום החתונה על מנת לאפשר ייצור שינויים, חידושים, שדרוגים ותוספות בטבעות שבחרתם.

בחרו בטבעת איכותית ונוחה – חנויות בעלות שם יספקו אחריות לטווח ארוך וסחורתן צפויה להיות איכותית ולהחזיק מעמד. בדקו את הטבעת ונסו אותה לפני האירוע – ראו שהיא נוחה, אינה לוחצת ואינה מפריעה בפעולות יומיום.

לכו על עיצוב המתאים לכם, הימנעו מהיסחפות אחרי טרנדים עכשוויים וחישבו על הטווח הארוך.
והעיקר – שתהיה בחירה נעימה, והרבה מזל טוב!!
בהצלחה!

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל