טבעת אירוסין קלאסית או אופנתית?
1,359 צפיות
נכתב על-ידי doseo ב27 אפריל 2017 15:21

כאשר עומדים מול בחירה של טבעת אירוסין או כל תכשיט יהלום אחר, יש החלטות רבות שצריך לקבל. אחת מהן היא האם ללכת על תכשיט יהלום קלאסי או תכשיט יהלום אופנתי. הדילמה מתגברת במקרה הפרטי של טבעות אירוסין אשר אמורות לשמש אותנו, במקרה האידיאלי, למשך כל ימי חיינו ומידי יום ביומו.

במאמר זה ננסה לסקור את היתרונות והחסרונות של קניית טבעת אירוסין קלאסית אל מול קניית טבעת אירוסין מודרנית. אנחנו בטוחים שאם תראו טבעות אירוסין בשני סגנונות העיצוב הללו תוכלו לזהות מיד איזו טבעת משתייכת לאיזה זרם, אך בכדי לעזור ולהבהיר, נתחיל מאמר זה בהגדרה של שני סוגי טבעות האירוסין הללו.

טבעת אירוסין קלאסית היא לרוב טבעת יהלום סוליטר, כלומר טבעת בה משובץ יהלום אחד, גדול יחסית, המשמש כמרכז הבלתי מעורער של טבעת האירוסין. וריאציות שונות של טבעות אירוסין סטנדרטיות הן טבעות בהן משובץ יהלום אחד גדול ולצידו יהלומים קטנים שמטרתם להדגיש את היהלום המרכזי. השיבוץ של טבעות אירוסין אלו הוא לרוב פשוט (יחסית) וחלק. חשוב להפריד בין טבעת אירוסין קלאסית, המתייחסת לסגנון עיצוב, לבין טבעת אירוסין וינטאג', המתייחסת לזמן (מתי עוצבה הטבעת).

טבעת אירוסין אופנתית היא טבעת אשר הדגש בה אינו בהכרח על היהלום, אלא על העיצוב עצמו של הטבעת. בדומה לכל דבר אחר באופנה, עיצוב טבעת האירוסין המודרנית משתנה בהתאם ומבטא במידה רבה את רוח התקופה.

טבעות אירוסין סוליטר, אם כן, מקבלות מספר יתרונות משמעותיים על טבעות אירוסין מודרניות מכיוון שמלכתחילה מטרתן היא שימוש לטווח ארוך:

●        טבעת סוליטר היא שימושית ביותר ותתאים לכל מראה לבוש או לכל אופנה חולפת, תודות לקווים הנקיים והחלקים שלרוב משמשים לעיצוב טבעות אירוסים אלה.

●        פעמים רבות, היהלום הגדול יחסית המשובץ בטבעות אירוסין סוליטר ישמור על מעמדו וערכו לאורך זמן.

●        השיבוץ של יהלומים גדולים הוא לרוב יותר בטוח ומבטיח במידה רבה כי היהלום לא ייפול מהטבעת ויאבד. (כן, זה עלול לקרות, ולכן מומלץ לבטח את הטבעת מיידית לאחר הקנייה).

אך לטבעת יהלום קלאסית יש גם חיסרון גדול ביותר שכן שהיא עלולה להיתפס כמשעממת או כשגרתית. טבעת האירוסין, מטבעה, אמורה לייחד את האהבה של שני בני זוג ובמידה רבה לסמן אותה ולכן טבעת סטנדרטית מדי עלולה להימצא ככזו שאינה ממבטאת את הייחודיות של הזוגיות.

הפתרון של אנשים רבים במצב זה הוא להשקיע ביהלום מיוחד ואיכותי במיוחד שייתן את אפקט המיוחדות הנדרש מבחינתם או לחילופין לבחור טבעת אירוסין מיוחדת או לא שגרתית. כאן בא לידי ביטוי היתרון המרכזי של טבעת אירוסין מעוצבת - היא פשוט מרגשת. היא שונה, היא יכולה לבטא בצורה הרבה יותר אינטימית את הייחוד של האישה או האהבה של בני הזוג. היא לא טבעת אירוסין שתראו עוד אלפי פעמים בווריאציות שונות וזהו יתרון משמעותי במיוחד.

אך לאופנה וייחוד עלול להיות תג מחיר. פעמים רבות קשה לדעת האם האופנה תהפוך לקלאסיקה או פשוט תעלם. במקרה כזה, טבעת אירוסין שבתקופה מסוימת נחשבה לשיא היופי והסטייל עלולה להיראות מיושנת או אפילו מאוסה ולכן חשוב להשקיע מאמץ ומחשבה בבחירה שלה. התופעה מתעצמת ספציפית לגבי טבעות אירוסין משאר תכשיטי היהלום בשל העובדה שהיא אמורה להיות מאוד שימושית ולהיענד באופן קבוע.

השימוש הרב בטבעת האירוסין היא עוד עובדה שמעלה חסרונות בטבעות אירוסין מעוצבות. טבעות אלה לא בהכרח יתאימו לכל מראה ולפעמים יראו מהודרות מידי לנשים שלא אוהבות להראות מהודרות מידי ללא צורך. טבעות אירוסין אופנתיות עלולות להיות יותר פגיעות לנזקי זמן כי פעמים רבות הן ישובצו ביהלומים קטנים שעשויים להשתחרר מהשיבוץ העדין שלהם יותר בקלות.

אז באיזה טבעת אירוסין לבחור?

אין לנו תשובה חד משמעית לשאלה. יש גורמים רבים התלויים בשאלה והתשובה היא סובייקטיבית. ובכל אופן, על פי ניסיוננו, יש כמה נקודות שכדאי להרהר בהן ולהחליט לגביהן לפני שעושים את הבחירה.

●        באופן הבסיסי ביותר, התשובה תלויה באישה עצמה שלה מיועדת טבעת האירוסין ובטבעה. בחרו את טבעת האירוסין לפי העדפה וטעם אישי ולא לפי לחץ חיצוני של הסביבה. אם לדוגמא מדובר באישה שמתהדרת רק באירועים חשובים, לכו על טבעת קלאסית עמה היא תרגיש בנוח. יש נשים שהן לא שגרתיות בכלל וסולדות משגרתיות וכאן כדאי לחשוב איזו טבעת אירוסין תהלום אותן בצורה הכי טובה. וכדומה...

●        יש לשקול עד כמה מוכנים לקחת סיכון בבחירת טבעת אירוסין מעוצבת ושונה. אם חוששים מהסיכון אפשר גם לבחור טבעת אירוסין קלאסית בבסיסה אך שמשלבת אלמנטים מפתיעים ומיוחדים וכך לצמצם את הסיכון.

●        חשבו לטווח ארוך. שאלו את עצמכם אם טבעת האירוסין שלפניכם באמת תהיה יפה עוד 10 או 20 שנה. אם התשובה היא שלא בטוחים שהטבעת תיתפס כיפה גם בעתיד, רצוי לוותר עליה.

●        זכרו שמה שעושה את טבעת האירוסין הקלאסית הוא היהלום. טבעת יהלום סוליטר יכולה תמיד להיות מיוחדת אם בוחרים יהלום איכותי מאוד או בצורה לא שגרתית.

●        אם אתה גבר שמעוניין להפתיע את בת זוגתך בטבעת האירוסין אך לא בטוח בבחירה ולא יכול לקבל תמיכה ממישהי שמכירה היטב את טעם המיועדת, נמליץ להימנע מקניית טבעת אירוסין אופנתית, או לקנות במקום שיאפשר החלפה.

●        בסופו של יום וככלל בסיס, חשוב לזכור כי מדובר בטבעת שהיא לכל החיים. קחו זאת תחת חשבון כאשר אתם ניגשים לרכוש את טבעת האירוסין.

 

אין במאמר זה כל רצון לנסות לשכנע מישהו לכיוון מסוים. מה שחשוב הוא להשקיע מחשבה בנושא כי זו הטבעת הנבחרת היא טבעת שתלווה אתכם במשך שנים רבות (אמן..). עם זאת חשוב להדגיש שאין צורך להילחץ, תמיד אפשר לשדרג את הטבעת, להחליף את הבסיס שלה וכדומה. זו החלטה חשובה אך לא החלטה קריטית.

שיהיה במזל טוב!

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל