כיצד נבחר את מקום החתונה המושלם עבורנו?
5,732 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב29 יולי 2015 17:44

קטגוריה:

מקום האירוע

לבחירת מקום החתונה יש חשיבות רבה ביותר להצלחת האירוע כאשר המטרה העיקרית היא שהאורחים ייהנו, יחושו בנוח ויזכרו את האירוע לאורך זמן.
כיום מציעים לנו מארגני האירועים מגוון של אפשרויות לעריכת האירוע כגון אולם אירועים, גן אירועים, מסעדה, וילה, חוף ים ואפילו בית מלון.
על מנת לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורנו, כדאי לשים לב טוב לפרמטרים הבאים:

1. מיקום האירוע – יש לבחור את מיקום האירוע קודם כל תוך התחשבות באורחים אם אתם עושים אירוע בתל אביב, אז כדאי למצוא מקום שעושה חתונות בתל אביב. יש לוודא כי מבחינה גיאוגרפית המקום נמצא איפשהו "באמצע בדרך" ואינו מרוחק מידי עבור מרבית האורחים, ואולי יש לשקול בחירת אולם אירועים שיהיה נוח עבור שני הצדדים.
יש לוודא כי למקום חנייה מסודרת ללא תשלום עם סדרן צמוד וכן יש לוודא כי הגישה למקום הינה נוחה ואינה כרוכה בעומסי תנועה מעיקים.
במידה ובחרנו בכל זאת במקום אשר מרוחק עבור קבוצת אורחים מסוימת, ניתן ואף כדאי לארגן הסעות מסודרת עבור קבוצת אורחים זו על מנת להקל עליהם את ההגעה לאירוע.

2. כמות המוזמנים – כאשר באים לבחור את סוג המקום, יש להתחשב בכמות המוזמנים שלנו.
יש לשים לב כי הרבה מהאולמות וגני האירועים המובילים אינם מקבלים אירועים של כ- 300 מוזמנים ומטה בתאריכים מבוקשים ולכן אם אנו מתכננים אירוע צנוע יותר של כ- 200 מוזמנים ומטה, כדאי לשקול את עריכת האירוע באולם אירועים קטן, מסעדת גורמה ואף בית מלון.
בעריכת אירוע צנוע שכזה נהנה מאווירה אינטימית במיוחד הכוללת את יקירינו הקרובים באמת וכן נהנה מאוכל גורמה משובח.
אם בכל זאת החלטנו להזמין כ- 300 אורחים ומעלה (המספר הממוצע של מוזמנים בחתונות סטנדרטיות) , האופציות הטובות ביותר עבורנו יהיו, באופן טבעי, אולם אירועים גדול או גן אירועים.
לגן אירועים ולאולם אירועים יתרונות וחסרונות שונים.
אם נבחר באולם אירועים, ודאי נהנה ממיזוג האוויר אך ייתכן ואורחינו יסבלו מן האקוסטיקה הבעייתית הנוצרת באופן טבעי במקומות סגורים ומקשה על השיח בין הנוכחים.
לעומת זאת, אם בחרנו בגן אירועים וודאי נהנה מן הנוף, הטבע והאווירה הקסומה אך ייתכן כי בעונת הקיץ החמה יסבלו אורחינו מן הלחות הדביקה והמעופפים" המתלווים לעונת הקיץ.
פתרון טוב להתלבטות לגבי גן או אולם הינו מקום אשר משלב את היתרונות של שתי האופציות הללו. כיום ניתן למצוא יותר ויותר מקומות אשר בהם החופה נערכת בחוץ באווירת גן האירועים הקסומה ואילו האוכל והריקודים מתקיימים בתוך אולם ממוזג ורחב ידיים.

3. המסגרת התקציבית – בבואנו לבחור את המקום המתאים, יש לקחת בחשבון את המסגרת התקציבית עבור האירוע כולו.
מרכיב חשוב במיוחד הינו מחיר המנה, כאשר יש לקחת בחשבון כי מנה בגן או אולם אירועים יוקרתי תעלה 150 שקלים ויותר.
חשוב לברר עם בעל האולם מהם השירותים אשר מסופקים לנו: האם התשלום עבור האולם מכסה רק את המקום, או שמא התשלום כולל גם שירותים נלווים כגון עיצוב, קייטרינג, תאורה וכו'.
במידה ואנו פוצחים במשא ומתן עם בעל האולם על מנת להוזיל עלויות, מומלץ לבצע זאת באמצעות גורם מתווך כגון חבר או קרוב משפחה אשר מנוסה באירוע מסוג כזה ומבין עניין.
גם לבחירת מועד האירוע יש השלכה משמעותית על המסגרת התקציבית, מאחר ובחודשי הקיץ והאביב האירוע הופך להיות יקר יותר ויותר מזה, בימי חמישי בשבוע האירוע יהיה יקר יותר לעומת ימים ראשון ושני בשבוע.


4. רישיונות המקום – נקודה אחרונה וחשובה לא פחות מקודמותיה הינה רישיונות של מקום האירוע.
מומלץ בחום לבדוק מול בעלי המקום האם למקום רישיון לפעול. מומלץ לבקש מבעל המקום להציג בפנינו רישיונות פעילות ובטיחות, על מנת להבטיח כי בערב המשמח שלנו לא יחליטו לסגור לפתע את המקום!
הרישיונות שחשוב לוודא את הימצאותם טרם האירוע, הינם רישיון בטיחות הבניין הניתן על ידי המשטרה ומכבי אש ורישיון משרד הבריאות והמחלקה הווטרינרית המאשרים את טיב האוכל.
בנוסף כדאי לבדוק את נושא הכשרות של המקום, על מנת לא ליצור מצב לא נעים מול הרב המחתן. שימו לב כי במקום מסודר מובטח לכם אף ביטוח צד ג'.

נקודות חשובות נוספות שכדאי לברר ולוודא טרם תיפול ההחלטה הינן ניקיון המקום, מיזוג האוויר באם מדובר על מקום סגור, סטריליות ונוחות השירותים, נוכחות של אבטחה מסודרת בכניסה על מנת למנוע גניבות או חלילה פיגועים וכן כל נושא של ריסוס נגד חרקים באם מדובר באירוע בחוץ.
גם כאשר נפלה ההחלטה על מקום האירוע וגם אם נדמה כי בחרתם את המקום המושלם עבורכם תמיד מומלץ להיכנס לרשת האינטרנט על מנת לחפש מידע על המקום, לשאול חברים וקרובים אשר התחתנו או התארחו במקום ואף להגיע למקום בעצמכם על מנת לחוות ערב אחד מתחילתו ועד סופו. הרי בסופו של דבר, אין טוב יותר ממראה עיניים .

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל