ריקודים סלוניים
1,709 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב02 ספטמבר 2015 11:28

אם מישהו חשב שאחרי הריקודים הסוערים של שנות השישים, הדיסקו של שנות השבעים וההיפ הופ של שנות התשעים, ריקודים סלוניים ייעלמו ממחוזותינו, הרי שהוא טעה. גם בשנות האלפיים אנחנו יכולים ליהנות מריקודים סלוניים סוערים, רומנטיים ומרגשיים, כאן בדיוק כמו בשנות הארבעים והחמישים. הם עדיין כאן ואין להם כוונה להיעלם.

לפני שנסביר למה הם עדיין כאן ואיפה אפשר למצוא אותם, נסביר בקצרה מה זה ריקוד סלוני ומה גורם לאנשים לאהוב אותם כל כך. ריקודים סלוניים, הם ריקודי זוגות. על פי הגרסה האירופאית שלהם, בני הזוג חייבים להיות כל הזמן במגע. הגרסאות לריקודים סלוניים ביבשת משתנים ממדינה למדינה, כאשר ההבדלים בדרך כלל באים לידי ביטוי בקצב שהרקדנים נדרשים לעמוד בו. בין הריקודים אפשר למצוא את הטנגו, ואלס ועוד.

על פי הגרסה האמריקאית המגע פחות חשוב, מה שחשוב יותר זו התנועה והלבוש הקלאסי. ריקודים קלאסיים אמריקאיים מתחלקים למגוון סגנונות, חלקם מקורם במרכז אמריקה ואחרים הגיעו לאמריקה מאירופה ועברו שינויים בדרך. בין הריקודים אפשר למצוא את הצ'ה-צ'ה ואת הפאסודובלה.

מדוע אנשים מתחברים לריקודים סלוניים?

אפשר למצוא לכך 3 הסברים בולטים:

1. ריקוד זוגות. להבדיל מריקודים אחרים, ריקוד סלוני הוא ריקוד זוגות, חושני, רומנטי, אי אפשר לרקוד אותו לבד. מה יותר יפה מזה?

2. ריקוד זוגות הוא טקס, כמו שאנחנו יכולים לראות מהסרטים, זה לא משהו שאפשר לבוא אליו ככה סתם עם ג'ינס וחולצה. הוא דורש לבוש מתאים, איפור, תכשיטים, יש משהו ייחודי ויפה באופן בו אנשים צריכים לגשת לריקוד, יש בזה משהו טקסי.

3.געגוע לעבר. בסופו של דבר ריקוד סלוני עבר דרך ארוכה משנות הארבעים והחמישים (ועוד קודם לכן) ואחרי כל הרוקנ'רול, דיסקו, היפ הופ, ושאר הריקודים המודרניים, ריקוד סלוני נשאר כמו שהוא יפה ומרגש, רומנטי.

בהקשר לסעיף האחרון צריך לציין, שלא מעט תוכניות ריאליטי שעסקו בריקודים, למשל "לרקוד עם כוכבים" החזירו את הריקודים הסלוניים למרכז התמונה. העובדה שאנשים יכלו לצפות בתוכניות בפריים טיים, החזירו להם את הפופולאריות ואת המקום הייחודי שלהם.

היכן אפשר לרקוד וללמוד ריקודים סלוניים

בישראל ישנם לא מעט מקומות, סטודיו לריקוד, שם אפשר ללמוד ריקוד סלוני וכן לרקוד עם בן או בת הזוג, תחת הדרכה של מדריך מקצועי, מגוון ריקודים סלוניים. כל מה שצריך לעשות זה לפנות ערב, להתלבש יפה ולהכין את הרגליים ללילה סוער של ריקודים. בהתחלה אולי תתקשו בריקוד אך בהמשך הוא יבוא לכם בקלות.

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל