מטפלת סיעודית לסבא/סבתא
1,448 צפיות
נכתב על-ידי doseo ב01 ינואר 2017 13:15

קטגוריה:

איך מגיעים?

יום החתונה קרב ובא ואתו ההתרגשות עולה ועולה וגם הלחץ הגדול. הלחץ והחששות הגדולים ביותר, לפני חתונה ולפני כל אירוע חשוב בחיים, הם "האם נשכח משהו חשוב". כשמדובר על חתונה זה יכול להיות אפילו דברים קטנים ברמת צלם המגנטים או הנהג שייקח אותנו לסידורים באותו יום. אמנם היום יש רשימה מסודרת וגם מארגני חתונות, אך ישנם דברים שעדיין אנשים שוכחים לקחת בחשבון, ולא מרוע לב, כמו למשל הנגשת החתונה לקשישים עם מטפלת סיעודית והזמנת אנשים עם קושי בתקשורת.

דברים שצריך לקחת בחשבון לפני היום הגדול ביותר בחייכם

·         הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לוודא שהאולם וכל מה שהוא מכיל כולל הגעה אליו מונגשת גם לנכים ולקשישים בעלי מוגבלויות. לא רק סבא וסבתא, אלא מבוגרים אחרים שמגיעים לעתים ממקומות מרוחקים בארץ רוצים ליהנות מהחתונה בדיוק כמו שאר האנשים הצעירים מהם. קישים רבים מלווים במטפלת סיעודית או מצוידים בהליכון או כיסאות גלגלים. עלינו לוודא שקיימת מעלית עבורם, שיש אנשים שעובדים באולם שיגישו עזרה כשצריך, בעלייה במעלית, בעזרה בכיסא הגלגלים או הסברה למטפלת סיעודית שלא דוברת עברית קצת על המקום, אפילו הדברים הפשוטים ביותר כמו היכן השירותים או איפה הבר במידה והמטופל שלה ירצה לשתות מים קרים. כמו כן צריך לוודא שהשולחנות בגובה מתאים, ואם לא, לדאוג שיהיה שולחן אוכל שיתאים גם לכיסא גלגלים או למצוא פתרון יצירתי למצב הקיים.

·         אמנם אנו שולחים את ההזמנות ומצפים בקוצר רוח שיגיעו האורחים, אך יש אורחים שלא תמיד יש להם איך להגיע. בחלק מהמקרים האורחים לא מגיעים כלל, דבר שצורם לנו מאוד, ובחלק מהמקרים הם מגיעים ומסתבכים בחזרה המאוחרת. אל תשכחו לדאוג לעניין ההסעות אם הדבר חשוב לכם. בנוסף, ישנן תאונות דרכים רבות לאחר חתונות בגלל שתיית אלכוהול מרובה, דבר שאפשר למנוע בעזרת הסעות, במידה ויש משפחה גדולה שגרה רחוק ממקום האירוע. 4 אוטובוסים מתקציב של חתונה שלמה זה לא הרבה כל כך והעניין שווה שקילה. אם לא נדאג להסעות, כדאי לפחות להתקשר לסבא או לסבתא, או לדודים מבוגרים ולשאול אם הם מסתדרים בהגעה. ישנם מוזמנים שמלווים במטפלת סיעודית וצריך לקחת בחשבון שגם היא צריכה להגיע איתם ולדאוג שהם יודעים כיצד הם מגיעים וחוזרים.

·         אחד הדברים החשובים שאנו לוקחים בחשבון שהוא כבר נמצא באולם היא ערכת עזרה ראשונה או חובש שנמצא באולם. בחתונות גדולות של 500 ו600 איש כדאי מאוד לוודא את תקינות מכשיר ההחייאה באולם, את ההכנה של האולם לקראת אירוע חירום פתאומי, פרטי או המוני. זוהי בדיקה קטנה שתשרה ביטחון רב.

גם מטפלת סיעודית היא חלק מהמוזמנים

לא לשכוח שכשמזמינים את סבא שמלווה במטפלת סיעודית, או כל מבוגר אחר, הוא צריך את המטפלת שלו עמו. אמנם בני משפחה רבים יהיו באירוע אך הוא רגיל למטפלת שלו שעמה הוא נמצא כל היום, ובמשך החתונה בני המשפחה יהיו עסוקים בעוד הרבה דברים אחרים וכדי להרגיש חופשיים וליהנות, כדאי מאוד שהמטפלת תהיה אתו. לכן חשוב לזכור שהיא חלק מרשימת המוזמנים, לשמור לה כיסא ולדאוג שתגיע.

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל