כמה כסף לתת לחתונה
6,162 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב29 יולי 2015 17:09

קטגוריה:

תקציב החתונה

אז כמה נרשום בצ'ק?

טוב, אתם ודאי לא מצפים שננקוב לכם בדיוק בסכומים ספציפים וגם נפרט באיזה בנק למשוך את הכסף. בוא נאמר שההכרעה הזאת היא בעיקר שלכם, עדיף כמה שפחות התערבויות חיצוניות ולחץ חברתי. מה שכן, יש עדיין כמה וכמה מוסכמויות חברתיות שניתן (אם רוצים!) לציית להם:

ובכל זאת?

 • קירבה משפחתית/חברית-אם האחיין האהוב שלכם הוא לא אחר מאשר החתן, מן הראוי שהצ'ק שלכם יהיה קצת יותר שמן מהקולגה של אב הכלה המוזמן וסועד באירוע בדיוק כמוכם. מדוע? מתוקף היותכם בקרבה משפחתית קרובה למדי לחתן. לרוב, למשפחה וחברים קרובים יותר ישנה חשיבות רבה ודאגה גדולה יותר שהזוג יצליח בנישואיו ויוכל לבסס עצמו כבר בתחילת הדרך, לכן מעוניינים הם להעניק לזוג סיפתח הגון עד כמה שניתן לתמיכה ועזרה, כזאת שרק חברים קרובים ומשפחה בעלת עוגן נפשי תמידי יכולה לתת.כמה כסף?
   
 • כמה הוא שם באירוע שלך?–אנשים רבים עורכים טבלה מפורטת ביותר בה הם רושמים בעמודה אחת את שם המוזמן ובעמודה המקבילה את הסכום שנתן. זאת כדי להמנע מ"לעשות פאדיחה" ולתת פחות כשיוזמנו אליהם לאירוע נוסף, וכמובן גם להפך- שחלילה לא יתבזבז עליהם כסף מיותר שהם עצמם לא פירגנו לכם, למה מה קרה? כמובן שתמיד ניתן להיות חביבים ולארג'ים עם ראייה של מעבר לטבלה.
   
 • היכן האירוע-היום מספר המקומות בהם ניתן לחגוג בו חתונה הוא אינסופי. כמו כן, גם הרעיונות המקוריים של הזוג לערוך את חופתם על חוף הים, במערת נטיפים או באמצע מדבר שומם מרקיעות שחקים, ולכם האורחים נשאר רק לבלוע את הגחמה ולהתייצב למאורע. לעיתים, ניתן להבין לבד שאירוע אשר נערך בגינת הבית של המשפחה אינו משתווה בהוצאותיו על חתונה אשר נערכת בגן אירועים יוקרתי אמיתי.

  בהתאם לכך, גם המנה אותה אתם האורחים אוכלים- אם מדובר במטבח שפים גדול בתוך האולם האקסלוסיבי סביר להניח שהמנה שתזללו עלתה יותר מקייטרינג שהוזמן לאירוע שנערך בקיבוץ. האם לכסות את המנה כולה בסכום כסף מכובד- זאת כבר החלטה שלכם. אבל אתם מגיעים בזוג, או משפחה שלמה? גם אז תפזרו את שטרותכם ללא גבול? אך ישנם כאלה הדוגלים באמונה אחרת- המוזמנים מתוקף תפקידם כאורחים לא מחוייבים לממן את המנה. לעיתים לזוג המתחתן לא חסר כסף והם מחליטים לערוך את חופתם באולם מפואר ונחשק שלא היה מבייש את מלכת אנגליה. עם כל הכבוד לזוג הטרי שנישא זה עתה- אינכם צריכים להיפרד ולשים את המשכורת החודשית שלכם במעטפה בשביל לכסות להם את המנה.

   
 • מנטאליות-אחד הדברים היותר חשובים הוא לקרוא את המפה נכון:"מה מקובל אצלכם בחברה בה אתם חיים?". אם אתם שכנים הגרים יחד עם משפחת חתן השמחה באותה שכונה הנכם ודאי יודעים ומכירים מקרוב את רמת החיים בה הם רגילים לחיות, ומן הסתם זה אינו אירוע ראשון בשכונה אליו שניכם מזומנים. אתם כבר מכירים את כללי התשלום הנהוגים בינכם לבין עצמכם, למרות שלרוב זה דבר שלא דנים או משוחחים עליו עם אחרים. ישנם כללים מאוד ברורים לחלק מהעדות איזה סכום יש לשים.

  לדוגמא: אצל פרסים מציבים בכניסה לאירוע אחראי (לרוב אלו ההורים של בעלי השמחה) אשר ביד שלהם שמים את הכסף, במקום בכספת והחוקים שם מאוד ברורים. כמו כן, אצל אמריקאים ישנה שיטה של שליחת רשימת מתנות ספציפיות שהם בחרו מראש בחנות מסוימת- ולאורחים לא נותר אלא לגשת לחנות המדוברת ולבחור מתוכה את מה שטרם האחרים לא קנו מתוך הבחירה שניתנה.
  אצל אשכנזים רבים עדיין נהוג להביא מתנות לאירוע ולאו דווקא צ'קים.

   
 • אדם נמדד בכיסו, כוסו וכעסו- אנו נשים דגש כעת בעיקר על כיסו.אתם מכירים יותר טוב מכולם מהי רמת ההכנסה שלכם וכמה אתם יכולים להרשות לעצמכם להשקיע בכל אירוע. גם בשביל חוסר נעימות, אין צורך להכנס לחובות, לפשוט את הרגל או למשכן לשם כך כליה...

בהצלחה!

avizaz
מצחיק
נכתב ב22 דצמבר 2011 12:33
אהבתי את ההערה על האשכנזים :-)
מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
 • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

  דוא"ל