איך לבחור שמלת כלה?
38,978 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב03 אוגוסט 2015 12:18

קטגוריה:

שמלות כלה

שמלת הכלה היא וודאי הדרך הטובה ביותר שלך לבטא את עצמך ביום המרגש בחייך – יום חתונתך. שמלת הכלה היא אולי אחד הדברים הראשונים עליהם חושבת הכלה ומתכננת הכלה מבין כל הסידורים לחתונה. מאחר וכבר מימי ילדותך נהגת לדמיין את שמלת הכלה שלך לפרטי פרטים, בחירת שמלת הכלה עשויה להיראות לך כמשימה קלילה ומהנה, אך בפועל הדבר רחוק מלהיות פשוט ומהיר כל כך לאור המבחר העצום שעומד בפניך, הן מבחינת מעצבים, גזרות, בדים, תוספות וכו'.

בבואך לבחור את השמלה המושלמת, עלייך להתחשב בלא מעט פרמטרים כגון תקציב, אופי האירוע, סגנונך האישי וצווי האופנה האחרונים. ראשית, שמלת כלה יש להתחיל ולחפש לפחות חצי שנה לפני האירוע, יש להתחשב בכך שבמידה ונבחר דגם מיוחד שדורש עבודה מרובה יותר או בדים אשר יש לייבאם מחו"ל, כל אלו עלולים להאריך את מסגרת הזמן מעבר למקובל.

מחירי שמלות כלה
מחירה של שמלות כלה נע בין 3000 ל- 20,000 שקלים והמחיר מושפע ממספר גורמים עיקריים. כלה שמקציבה לעצמה מחיר ברף הנמוך של הסקאלה, תוכל להוזיל את העלויות אם תבחר בתופרת במקום במעצב, או שמא תעדיף להשכיר שמלה מוכנה במקום רכישת שמלה שיש לתפור במיוחד.

יש לזכור כי תוספת של מחוך או בדים מיובאים, ודאי ייקרו את העסקה. לבחירת השמלה עצמה כדאי להגיע מוכנים, זאת אומרת שמומלץ מאוד לדפדף באינטרנט ובמגזינים בטרם קובעים עם המעצבים ולאמץ לעצמך סגנון כלשהו, לפחות בקווים כלליים.

יש כאלו שיעדיפו את הסגנון הקלאסי הכולל שמלות מפוארות בעלות נפח רב ומספר שכבות ויש כאלו שיעדיפו דווקא את השמלות המינימליסטיות והפשוטות –מה שידוע גם כסגנון הכפרי.

ניתן גם להתייעץ ולברר עם חברות או קרובות משפחה שהתחתנו בתקופה האחרונה, מהיכן הם רכשו את השמלה, כמה עלתה וכיצד התייחסו אליהם צוות המקום (כל זאת בתנאי, כמובן, שהשמלות הללו מצאו חן בענייך). השלב הבא יהיה בחירת המעצבים וקביעת פגישות.

כדאי לתאם מראש עם לא יותר משניים שלושה מעצבים וודאי שכדאי לפנות לכך לפחות יום אחד, מאחר והתהליך עלול לקחת זמן.

בתל אביב למשל, קיים הריכוז הגבוה ביותר של מעצבים ברחוב אחד וניתן להספיק הרבה בזמן קצר, אך יש לקחת בחשבון שמעצבים ידועים בתל אביב יגבו יותר כסף מאשר בצפון או בדרום הארץ.

אפשרות נוספת היא בחירת מעצבים הקרובים למקום מגורייך וזאת על מנת להקל עליך בהגעה למדידות שאחרי בחירת השמלה. כדאי לבחור במעצבים בעלי מוניטין וניסיון, אך יש לקחת בחשבון כי מעצב כזה ידרוש יותר כסף מאשר מעצב אלמוני או תופרת. חשוב להגיע בראש פתוח על מנת לאפשר למעצב לעשות את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

בהגיע יום היציאה לפגישות מול המעצבים, קחי אתך לא יותר ממלווה אחד או שניים, יכול להיות בן זוגך, אימא או חברה קרובה, זאת אומרת מישהו שיהיה מספיק קרוב אליך ופתוח אתך כדי להתריע בפניך במידה והשמלה לא יושבת היטב או שיש לשנות משהו..

בכל אופן בהגיעך למעצב מומלץ לזנוח את כל הדעות הקדומות ולשתף את המעצב בכל רצונותיך ודעותיך באשר לשמלה, מאחר ואין מי שמבין טוב יותר מה יכול להתאים לך ואין כל ספק כי דעתו של המעצב תהיה האובייקטיבית ביותר מבין אלו של מלוויך.

בטרם צאתך מהבית, קחי איתך זוג נעלי עקב על מנת שתוכלי לקבל תמונה ברורה יותר של איך תראי עם השמלה וקחי בחשבון כי תצטרכי לפשוט וללבוש את בגדיך לא מעט פעמים ולכן הגיעי בלבוש נוח, ללא איפור שעלול להימרח על השמלה וללא תכשיטים שעלולים להיתפס בשמלה בעת המדידה.

לא מומלץ למדוד יותר מדי שמלות על מנת לא ליצור בלבול. במידה ומדדת שמלה אשר יושבת עליך טוב ומבליטה את המאפיינים הטובים שלך, הסתובבתי איתה מעט בחנות על מנת לוודא שהיא נוחה לך ולא מגבילה את תנועתך.

 

אפילו אם השמלה הראשונה או השנייה אשר מדדת מוצאות חן בעיניך, לכי על זה! בחירת השמלה אינה דבר פשוט ומובן מאליו ולכן אין כל סיבה להתמהמה.

לא מומלץ לבחור בשמלה שתתאים לך רק לאחר דיאטה כי מאוד יתכן שלא תעמדי בזה ותמצאי את עצמך עם שמלה לא מתאימה. בתום הפגישה עם המעצב ולאחר שהחלטת על השמלה, בקשי מהמעצב לראות חוזה אשר מפרט מה כלול במחיר (למשל, האם כולל גם שאל/שכמייה בחורף, הינומה או תכשיטים תואמים להשכרה לערב אחד), האם מדובר על השכרת השמלה או קנייתה ומתי תוכלי לקבל את השמלה (רצוי לסכם עם המעצב כי השמלה תהיה אצלך לפחות כשבוע לפני החתונה).

אל תתני את רוב התשלום מראש וזאת על מנת לוודא שהתופר או המעצב יהיה מחויב לסיים את השמלה בזמן ועל הצד הטוב ביותר.

קחי בחשבון כי לאחר בחירת השמלה תוזמני לבין 3-4 מדידות, כאשר האחרונה בהם תהיה כשבוע לפני החתונה. המדידות נועדו בכדי לבדוק אם השמנת/רזית ויש צורך בתיקונים.

יום מדידה: ביום המדידה האחרון, הביאי אתך את נעלי החתונה ואת התכשיטים והסתובבתי מעט עם השמלה על מנת לוודא שהיא אכן יושבת פרפקט ואינה תפגע ביכולתך "לקרוע" את רחבת הריקודים.(שבי איתה, קפצי איתה וודאי שהכול נשאר במקום!).

אין ספק כי שמלה שתהיה גם מרהיבה ביופייה וגם תתאים לך כמו כפפה ליד, תהפוך אותך למלכה לערב אחד. כלה אשר נראית טוב ומרגישה הכי יפה בעולם, מקרינה זאת כלפי חוץ והרי ידוע לכולם כי גולת הכותרת של הערב הנוצץ הזה היא כיצד תיראה הכלה.

בסופו של דבר, מה שחשוב זה שאת תרגישי הכי מדהים שאפשר בשמלה שתבחרי. אם את מרגישה יפה ונשית ויחד עם זאת מרגישה בנוח עם עצמך ומסוגלת לכייף עם החתן והאורחים על הרחבה, אין ספק שעשית את הבחירה הנכונה.

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל