תאריכים לחתונה
2,432 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב18 פברואר 2016 17:22

ירדת על הברכיים, הצעת לה נישואין, היא התרגשה, שיניתם את הסטטוס בפייסבוק למאורסים, עכשיו הגיעה השאלה הגדולה, מתי בדיוק לעשות את האירוע? מתי להזמין אולם וליידע את בני המשפחה והחברים שהם צריכים לפנות מועד בשביל האירוע הגדול? במילים אחרות, מתי קובעים תאריך לחתונה.חתן וכלה מחזיקים ידיים

קביעת תאריכים לחתונה היא דבר שלא מעט זוגות מתלבטים בו. במיוחד נכון הדבר אם יש להם עיסוקים מסוימים בחיים שעלולים להשפיע עליהם וכן זה תלוי גם במועד בו הם מתארסים. בדרך כלל זה יהיה עוקב כפי שנראה בהמשך, בטווח של חודשים בודדים, אך מי נשים לב שזה יכול גם להשתנות.

כיצד קובעים תאריכים לחתונה

לפני שנגיע לשאלה, איך קובעים תאריכים לחתונה לפי שיקולים אישיים, צריך גם לבחון את השאלה כיצד קובעים תאריכים לחתונה על פי שיקולים כלליים. למשל, על פי עונות. הרבה זוגות בוחרים את תאריך החתונה לפי סוג האירוע שהם רוצים לערוך.

אם הם רוצים לערוך אירוע ערב בגן אירועים, הם לא ימהרו לעשות את זה בחודשי ינואר-פברואר, כי אז יש חשש שירד גשם, לעומת זאת ספטמבר-אוקטובר, וכן אפריל-מאי, זה כבר יותר סביר. אם הם רוצים לערוך אירוע צהריים בגן אירועים, הם יעשו את זה באפריל-יוני או ספטמבר-נובמבר, ולא בקיץ, אז מאוד חם ולא נוח לארגן אירוע בצהריים.

אם הם מעוניינים לערוך אירוע בתוך אולם, הרי שכל השנה פרוסה בפניהם ואין בעיה אם לערוך אותו בקיץ או בחורף, מצד שני, מרבית הזוגות יעדיפו לא לערוך אירועים בחורף, בשביל שהאורחים שלהם לא יצטרכו להגיע לאירוע בגשם.

שיקולים אישיים לבחירת תאריך חתונה

צריך לזכור שהתאריך כשלעצמו, הוא חשוב אך הוא לא הגורם המשמעותי, מה שמשמעותי זה ארגון החתונה, ולכן כשזוג מחליט לארגן חתונה, עליו לקחת בחשבון שמדובר בתהליך שנמשך מספר חודשים, אפילו אם מדובר בחתונה מהירה, צריך לפחות חודשיים בשביל לארגן אותה. מה זה אומר? שאי אפשר לקבוע תאריכים לחתונה בלי להסתכל על לוח השנה ולראות כיצד ארגון החתונה ישפיע על שגרת חיינו.

צעירים שלומדים באוניברסיטה, צריכים לקחת בחשבון שיש תקופת מבחנים, יש עבודות להגיש, וכדומה. צעירים שמשרתים בצבא צריכים לבחון עד כמה אפשרי מצידם לארגן חתונה בתנאי השירות שלהם. צעירים שעובדים, צריכים לזכור שיהיו ימים רבים שהם ייאלצו להפסיד בשביל ההכנות, ועל כן עליהם להודיע על כך מראש למנהלים שלהם.

כל זה הנתונים הנ"ל, צריכים להיכנס למערכת השיקולים כיצד לקבוע תאריך לחתונה. רצוי מן הסתם גם להתחשב בנתונים נוספים, נניח אם אנשים קרובים מאוד אמורים לצאת לחופשה ולא להיות בארץ בזמן החתונה, יש לחשוב מראש האם ניתן לערוך את האירוע בתאריך אחר בשביל שגם הם יהיו שותפים בשמחה שלנו.

חשוב לציין, ברגע שקבעתם תאריך חתונה, מאוד קשה לשנות אותו, זה אפשרי אך זה יכול לעלות לכם לא מעט כסף. לכן רצוי להשקיע מחשבה, לבחור יום שיהיה יום מיוחד עבורכם, ולהחליט שזה התאריך בו אתם רוצים להתחתן. כעת שיש לכם תאריך, אתם יכולים להתחיל לארגן את החתונה כמו שאתם רוצים, מתוך תקווה שבסופו של דבר כולם ייהנו ממנה. 

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל