האם כדאי לעשות הסכם ממון לפני נישואין?
1,601 צפיות
נכתב על-ידי עורך דין אורי גנור ב06 יוני 2016 17:10

אירוע החתונה הינו חשוב ביותר עבור כל אחד ואחת. עם זאת, אנשים רבים מקדישים פעמים רבות את מלוא תשומת הלב לתכנון האירוע עצמו, מבלי לחשוב על העתיד, ועל העובדה הפשוטה שאין לדעת כיצד ימשיכו החיים ושאין כל ביטחון שמערכת היחסים תישאר תמיד מאושרת כפי שהייתה ערב לפני הנישואין, וחשוב מאוד לתכנן קדימה ולחשוב על דרכים יעילות לפתור קונפליקטים במידה ואלה יעלו. ובדיוק לשם כך נועד הסכם ממון לפני נישואין, המאפשר להחליט על דרכי התנהלות לפני שיוצאים למסע המורכב והסבוך שהינם חיי הנישואין.

על מה ומי מגן הסכם ממון לפני נישואין?

אנשים רבים חוששים שההסכם ממון לפני הנישואין נועד להגן אך ורק על צד אחד – ומן הסתם, כל אחד חושש שהוא יהיה הצד הנפגע, אך בפועל מדובר בגישה מוטעה ביותר, שיכולה להביא לתוצאות הרסניות בשלבים מאוחרים יותר, מלחמות מתישות בבתי המשפט, שבסופו של דבר יביאו להוצאות ענקיות שלא מצדיקות את העניין. ועוד יותר חבל להבין שמדובר במצב שניתן למנוע מלכתחילה באמצעות הסכם ממון לפני נישואין שיגדיר בצורה ברורה ביותר את הזכויות הרלוונטיות לכל אחד מהצדדים ויאפשר שלא "לריב" אחר כך למי שייכת הדירה שאחד מבני הזוג רכש לפני הנישואין, אך כבר במערכת היחסים. למעשה, הסכם ממון לפני נישואין מגן על שני הצדדים מפני מלחמות בלתי מוצדקות בבית המשפט שפעמים רבות נעשות מתוך עקרון עיקש בלבד. הסכם זה מונע מצבים כאלה.

כיצד נעשה התהליך?

מדובר בהליך פשוט מאוד שיכול לעבור בצורה חלקה ואפילו קלילה, בעיקר כאשר מתבצע בסיועו של עורך דין מנוסה שכבר גיבש אינספור הסכמים מסוג זה ומסוגל לעשות את העניין בצורה מהירה, בלי לזרוע ניצנים של ריב בין בני הזוג ומבלי להעיב על מצב הרוח החגיגי של לפני החתונה. גישה שכזאת מעידה על בגרות נפשית והיכולת לקחת אחריות על מעשים ועל התנהלות החיים באופן כללי, מה שיהיה חשוב ביותר לאחר שהמשפחה תתרחב. עורך הדין אורי גנור מתמחה בהסכמי ממון לפני נישואין ושירותים נלווים האקטואליים לבני זוג בעלי סטאטוסים שונים. באמצעות שיתוף פעולה פורה עם עורך דין ברמה שלו ניתן ליהנות מראש שקט לפני חתונה וגם לאחריה.

למידע נוסף בקרו באתר עו"ד אורי גנור: http://www.ganor.co.il או חייגו: 0544-307050

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל