חתונות קטנות
4,095 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב29 יולי 2015 17:41

קטגוריה:

מקום האירוע

חתונות גדולות הן תבנית ידועה מראש. להקה או תקליטן עם מערכת הגברה ענקית שתספיק לאולם של 500 איש, שולחנות רבים שצריך לדאוג כי ימולאו (בדרך כלל ע"י דוד אסרטיבי שביקשתם ממנו מראש) ושלא יפתחו שולחנות רזרווה לחינם.

מנה שמחיריה נעים בין מחירים יקרים שאינם שווים לכל נפש, מוזמנים רבים שכלל לא בטוח שרציתם שיופיעו. התאמת ביגוד לכל המשפחה ברמה חסרת פשרות, וציפיות לגינוני חתונה שלא תמיד תרצו לממש.

לחלום הגדול הזה ישנה אלטרנטיבה : חתונות קטנות
יתרונות:
חתונה קטנה לא צריך לארגן חודשים מראש ואפשר למצוא מקום ותאריך מתאימים בנקל. כיוון שהחתונה קטנה החברים שפחות קרובים לא נפגעים שלא הוזמנו. ועם זאת אתם מוקפים בחברים הכי קרובים שוודאי ישמחו אתכם ביום הכי מרגש בחייכם.

ההוצאות קטנות באופן משמעותי ראשית בשל מספר מנות מצומצם יותר, התקליטן זקוק לפחות עזרי הגברה, ואפשר להלביש את כולם ברמה קצת פחות ממש שדורשת חתונה המונית בזכות האווירה היותר אינטימית ונעימה שיש בחתונה קטנה.

גם מחירי המנות יותר אטרקטיביים תודות לכך שהמקום קטן וקל יותר למלא אותו עד אפס מקום, לבעל אולם קטן שווה לצ'פר אתכם. ארגון חתונה קטנה אומנם מצריך דאגה לפרטים שבחתונה גדולה לא צריך לדאוג להם, אך ישנה גמישות רבה ואפשרות  לשינויים ברגע האחרון.

חסרונות:
חתונות קטנות הן בעדיפות אחרונה ולעיתים אינם מתאפשרות כלל בחלק מגני ואולמות האירועים. זה אומנם קצת מרתיע אך משאיר בידכם אופציות רבות ומגוונות ביותר מחתונה סולידית  וצנועה למשל באולם קטן או בבית כנסת  ועד חתונה מעניינת ומקורית ביותר בשמורת טבע נדירה.

אם בחרתם בשמורת טבע אז תהיה חניה בשפע, אך אם בחרתם באולם קטן צריך לבדוק שתהיה מספיק חניה. אם בחרתם בחתונה סולידית רוב הפרטים יהיו מאליהם כמו תאורה, סידורי שולחן וכו', אך אם בחרתם בשמורת טבע תצטרכו להזמין מראש אנשים בתשלום שידאגו לכך.

בחתונה קטנה צריך לדאוג לפרטים הקטנים ביותר לדוגמא: מציאת מקום לחופה, מציאת מקום לריקודים ואפילו לבחור מקום לנשיקות וחיבוקים של ההורים המאושרים. שיהיה במזל טוב!

בעוד שלושים שנה...
בעוד שלושים שנה, אתם כבר תהיו הרבה אחרי החתונה שלכם, כבר לא תזכרו כל כך מי היה בחתונה ומי לא היה, לא תזכרו מה הגישו למנה ראשונה, ולא תזכרו מה היה בקבלת פנים.

עם הזמן הפרטים הקטנים ולעיתים אפילו הפרטים הגדולים הולכים ונעלמים מהזיכרון, מתנדפים, אך הבסיס לאותו זיכרון, התחושה שנצרבה מאוסף הפרטים והאירועים שהיו בחתונתכם יזכרו לכם גם שלושים שנה קדימה ואף יותר.

לכן, בין אם החלטתם ללכת על חתונה קטנה בסוף, ובין אם החלטתם לערוך חתונה גדולה בכל זאת, חשוב שתשימו לב שהזיכרון שיישאר לכם מאותו הערב יהיה זיכרון נעים.

למעשה, גם אם לא עשיתם בדיוק מה שרציתם, כל עוד באופן כללי הרגשתכם הייתה טובה, ונהניתם והיה לכם נעים ונוח בחתונה של עצמכם, הזיכרון שיהיה לכם יהיה זיכרון טוב ונעים. 

על הכל אפשר להתפשר עם המשפחה, ההורים והתרבות, על השמלה, האולם, האוכל וכדומה, אבל לעולם אל תשכחו שהאווירה הכללית חייבת להיות נוחה ונעימה בעיני עצמכם בראש ובראשונה.

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל