בר מצווה בכותל
704 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב14 אוגוסט 2019 20:29

מאז 67, עם איחוד ירושלים והקטנת הסיכון שכרוך בהגעה אל הכותל המערבי ובפרט בשני העשורים האחרונים, הפך הכותל לבית הכנסת הגדול בעולם, כך לפחות הוא מכונה בפי יהודים בארץ ובעולם. ככזה, נוהגות לא מעט משפחות יהודיות לארגן בו אירועים שונים, אחד מהם הוא בר מצווה.

כאשר הילד מגיע לגיל 13, מחליטה המשפחה כיצד לחגוג את האירוע ואת המועד המיוחד. יש מי שבוחר לערוך אירוע אך ורק באולם או גן אירועים, לעומת זאת, ישנן משפחות שבוחרות לערוך שני אירועים, הן בגן או באולם והן בכותל המערבי. בזמן שאירוע הוא אחד בעל אופי חילוני, רגיל, הרי שהאירוע בכותל משלב כמובן מאפיינים דתיים שונים.

בר מצווה בכותל, כוללת מן הסתם עלייה לתורה ואת כל הטקס הדתי שנכלל במסגרת בר מצווה. מעבר לכך, הרי שהאירוע כמובן כולל שירות קייטרינג שעל המשפחה לספק לאורחים וכן היא צריכה לספק במקרים רבים הסעות לאורחים שלהם, בפרט אם מדובר בכאלה שמגיעים ממקומות רחוקים.

לפני שנסביר כיצד מתבצע התהליך בפועל, צריך לומר שיש הרבה יתרונות לאירוע כזה, שכן הוא מאפשר לבני המשפחה גם לשלב באותו יום גם טיול מיוחד בעיר, ביקור במוזיאונים, מסעדות, אתרים בעלי משמעות היסטורית, דתית או אחרת ועוד. בהנחה והמשפחה מתגוררת רחוק, אז ניתן כבר להפוך את האירוע לטיול שלם, כולל לינה בעיר או באחד מיישוב האזור.

כיצד מבצעים את האירוע?

הקרן למורשת הכותל המערבי, מספקת את כל מה המידע והכלים שנדרשים לצורך עריכת בר מצווה בכותל. בין היתר זה אומר, הכנה ליום הזה, כולל קריאה בתורה, הנחת תפלין וכדומה. התהליך מתבצע בתוכנית מסובסדת בכל רחבי הארץ. כמו כן, הקרן מספקת ליווי לצורך תהליך ההפקה של האירוע, זאת על מנת להקל על ההורים בתהליך הארגון, כמובן שהקרן מספקת את כל המידע שנדרש בשביל שההורים ידעו איך מזמינים מקום לאירוע בכותל, איך מזמינים את האורחים, מתי הם אמורים להגיע ועוד.

הקרן גם אחראית על כל האירוע בפועל, לפחות בכל ההיבט הדתי, קרי ברכות, הנחת תפילין, קריאת שמע והעלייה לתורה. חשוב להדגיש, הכל מתבצע בחינם. מאחר ומדובר במקום ציבורי ששייך לכל עם ישראל ולמעשה לכל יהודי העולם, הרי שהקרן לא לוקחת כסף על עריכת אירועים בכותל. מה שכן, על מנת שלא יווצר מצב שיהיו אינספור אירועים ביום אחד, אז צריך להזמין מקום מראש. 

מי שמעוניין בכך, יכול למצוא באתר הקרן למורשת הכותל המערבי את כל המידע, בין היתר, איך מגיעים, מה להביא, איפה אמורים לחנות, איפה מגישים את הכיבוש ועוד. חשוב מאוד להיערך מראש, חשוב מאוד לוודא היטב עם צוות המקום על כל פרט ופרט. כך נוכל לערוך לילד אירוע בר מצווה מושלם בכותל המערבי.

 

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל