אוסף טיפים למתחתנים
4,304 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב03 אוגוסט 2015 14:58

מזל טוב!
הצעתם/ קיבלתם הצעת נישואין ונעניתם בחיוב. מה עושים לפני שמתחתנים? אוסף טיפים שווים קראט יהלומים כיצד לשרוד ואף ליהנות מן התקופה הזו.

רכישת טבעות נישואין: ראשית, הקדישו זמן שפוי לרכישת טבעות נישואין. הזמן הזה נדרש על מנת לבחור היצע מגוון ולבצע סקר שוק לגבי המחירים.

ישנם פערים של מאות אחוזים בין היצרנים השונים. אם אתם מתלבטים  לגבי עיצוב מסויים של טבעת, אל תחליטו במקום. קחו זמן לחשוב על כך ולחזור אל הטבעת, במידה והחלטתם שלא זו הטבעת שאתם רוצים לענוד כל חייכם, ניתן לבצע הזמנה מיוחדת בעיצובכם. קחו בחשבון עיכובים או שלא יעמדו תמיד במועד האספקה שהתחייבו הספקים, בגלל שבתות, חגים ומועדים, אם לקחתם מקדם זמן ארוך, זה יפחית לכם את הלחץ. זמן הינו מצרך זמין וזול כביכול, אך חשוב ויקר  כבר ציינתי?

אולם אירועים או גן שמחות?: אחרי שהגעתם להסכמה מה כדאי עבורכם, אולם שמחות או גן אירועים, אחרי שערכתם רשימה של היתרונות והחסרונות של כל אפשרות, קחו בחשבון את מזג האוויר הצפוי ( וגם הלא צפוי... אין צורך שאורחיכם יקפאו למוות מקור או יזיעו מחום...), 
זה תקף במיוחד לגני אירועים- שימו לב גם למיקום- נורא נחמד אירוע בחוץ, תחת כיפת השמיים אבל כדאי לוודא שאין בקרבת מקום רפת או לול- על מנת למנוע ריחות מבושמים... עם הניחוח הלא נכון.... הרי חלילה לא תרצו להיות נושא השיחה למחרת ולא מהסיבות הלא נכונות, אין צורך שדודה ראומה תדבר שבאה במיוחד מרחוק, כדי להריח את ריח צואת  החיות .... וזה הפריע לה להתרכז בניחוח הגורמה שהוגש...  כי לצערי ריח החיות דומיננטי יותר מניחוח וארומת תבלינים... לכו לראות את המקום ב " זמן אמת"- וודאו  למען עצמכם- כיצד השירות? מה מידת הניקיון ?  ( לא רק של האולם, גם בשירותים ואם אפשר גם במטבח...) כיצד מוגשות המנות מבחינת עיצוב והגשה? שימו לב לשירות המלצרים – האם הוא אדיב, חייכני, כל האורחים מקבלים שירות ,או  שמא היחס מזלזל?האם יש/ אין מספיק מלצרים?
לפי החסרונות  תדעו מה לדרוש ולבקש מבעלי המקום. עיצוב האולם והגן- מה כלול במחיר? הפרחים? עיצוב השולחנות? כיסוי הכיסאות? תאורה? תקליטן?
לעזרתכם קטגוריית מקום האירוע של חתונה בהזמנה.

הזמנות ורשימת מוזמנים: בשעה טובה בחרתם אולם שמחות או גן אירועים וסגרתם תאריך. כעת זה הזמן ללכת להדפיס הזמנות לאירועים-  בקרו בתי דפוס שונים, בדקו איכות הנייר, האם אתם רוצים הזמנה עם לוגו מוכן או הזמנה מקורית? עם תמונתכם או בלי? והחשוב מכל- מפת הגעה לאירוע. בידקו האם אתם מקבלים ההזמנות עם מעטפות או ללא מעטפות? לפי בחירתכם האישית.
לעזרתכם קטגוריית רשימות מוזמנים של חתונה בהזמנה.

מנחה הטקס : מי ינהל את הטקס? אם זה טקס דתי,  זה הזמן לסגור על רב- ולהחליט איזה :אשכנזי או ספרדי? מזמר או מזמר בליווי שופרות? הפרחת יונים או פרפרים בסיום הטקס?  ואולי אתם בעד חתונה אזרחית? אם כן,  מי יקריא את שבועת הנישואין שלכם? אתם תחברו תשכרו שירותי כותבים? מי האיש שינחה את הערב? להזמין את אברי גלעד או יאיר לפיד? זה הזמן לקבוע.

צילום: זה הזמן לסגור על צלמים, ופה אל תהססו לבקש תיק עבודות שלהם ולבקש לקרוא המלצות של זוגות שנישאו בעבר. כדאי צילום ללא כבלים. סכמו איתם מה בדיוק אתם רוצים- צילום רגיל, מצלמת רחף, צילום סטילס ספונטאני או מבוים? איזה סטודיו? באיזה צבעים התמונות יהיו: צבעוני, שחור- לבן או שילוב של שניהם? אלבום מעוצב או אלבום דיגיטאלי? בחרו צלמים שיתעדו את היום המשמח בחייכם , למען עצמכם ולמען דור העתיד ודור המשך ( שתיראו קצת יותר מבוגרים , תראו לנכדיכם וצאצאיכם הוכחות בשטח שהייתם צעירים ויפים...)
לשירותכם - איך לבחור צלם.

מוסיקה: האם יהיה תקליטן או להקה? תזמורת בכניסה , כרקע וליווי או גם באולם? רקדניות שמרקידות את האורחים או רקדניות המלוות את הלהקה בלבד?  שתגיעו להחלטה עצת זהב: לכו ובידקו את מי שאתם מזמינים באירוע אחר- שימו לב להנחייה, למוסיקה, לסאונד, לרמקולים, לאפקטים וכו'. זה הזמן גם לכתוב אילו שיר אתם רוצים לכניסה לחופה , כניסה לאולם ומה יהיה הסלואו הראשון שלכם כבעל ואישה. כדאי גם לסגור עם מנחה הערב איזה שירים אתם רוצים שינגנו בערב חייכם ואיזה סגנונות. התחשבו גם בהורים ופרגנו גם להם מעט שירים שאוהבים הם וחבריהם, בכל זאת מגיע להם הכבוד שיצרו אתכם, לא?
קטגוריית מוזיקה של חתונה בהזמנה לשירותכם.

אטרקציות: מי שחושב שהאירוע שלו יהיה עשיר יותר עם הפתעות שונות ואטרקציות- וייקח בחשבון שלעיתים זה מעיב על הפוקוס של החתן והכלה, זה הזמן לחשוב אילו אטרקציות אתם רוצים? זיקוקים בכניסה או בסלואו? כניסה לאולם בכרכרת סוסים או חתן וכלה נישאים על גבי אפיריון עשיר? אולי כניסה עם שיר דרמטי ובמה נסתרת? זיקוקי קונפטי? הזמנת זמרים ידועים ומפורסמים? רקדנית ברזילאית או רקדנית בטן? להקת  מתופפים? כנריות בכניסה? מיצבים? קליפ הפתעה לבן/בת הזוג? בר אקטיבי?  כאן יכול הדמיון חגוג  ( וגם הכיס..)

קטגוריית אטרקציות בחתונה לשירותכם.

בחירת בגדי החתן והכלה: את הנושא אחלק לשניים מהסיבה הפשוטה, כי לכלה יש לתת מקום גדול יותר ולו מהסיבה הפשוטה כי העסק שלה מורכב יותר... לחתן חשוב לבחור  בגד שיהלום את רצונו, בין עם חולצה ומכנס או חליפה מהודרת. ניתן לשלב חליפה לטקס החופה וחולצה נוחה מתחת עם/בלי ווסט למסיבה עצמה. כדאי להקפיד על חולצה "נושמת " ואווירית מאחוז גבוה של כותנה שיזיע כמה שפחות, את הזיעה תשמור ללילה... חשוב שיקפיד לבחור, נעל נוחה שתחזיק מעמד בשבירת כוס ( מבלי לשבור את הרגל, והיו מקרים מעולם...) אך תהיה נוחה ל"קרחאנת" הריקודים. כדאי שיסתפר שבוע לפני האירוע, כי במידה של טעות יצמח השיער ובכלל, שיער עומד יפה יותר כשבוע לאחר התספורת.
איך בוחרים בגדי חתן? - לחצו כאן.

הגענו לכלה- ובכן פה זה מורכב יותר- בנוגע לשמלה- בחרי אם את רוצה שמלת נשף עשירה כמו באגדות או בגיזרה ישרה, מה שחשוב לחשוב לטווח הרחוק- האם יהיה לך להישאר עימה במהלך כל הערב, כולל במסיבת הריקודים? וודאי כי היא נוחה לך ולא רק יפה. כלות רבות מתחתנות בשמלת נשף ואז מחליפות את החלק התחתון לחצאית נוחה יותר...

http://www.wed4you.co.il/articles.php?id=39איך לבחור שמלת כלה? - לחצו כאן.התסרוקת: עשי תסרוקת ניסיון והקפידי לתאר למעצב השיער את השמלה, על מנת שיתאים את התסרוקת לשמלה ולתווי פנייך. אם יש ברשותך  תמונה של השמלה ייטב הדבר. קחי בחשבון שאם את עושה אירוע בגן בעונת הקיץ וישנה לחות, יש לספר על כך למעצב השיער מבעוד מועד, זה דורש התארגנות אחרת...
איפור: אל תקצרי תהליכים כי זה יאריך ביום החתונה, בקשי איפור ניסיון, שיבליט את תווי פנייך היפים ויטשטש את הפגמים. זה חשוב עד מאוד. לא לשכוח לבקש או לרכוש מן המאפרת ליפגלוס לאירוע עצמו, שהרי הוא יורד ונמחק בשל השתייה ואם בורכת ויתמזל מזלך, גם מהאוכל שתאכלי.

קטגוריית עיצוב שיער של חתונה בהזמנה לשירותכם.

בחירת היעד לליל הכלולות: האם זה מלון יוקרתי או אותנטי שאותו רציתם או שמא וילה עם בריכה שאתם רוצים להשכיר? או אולי טיסה אטרקטיבית למקום אקזוטי בסיום המסיבה שתוכלו לאוורר את הראש אחרי המאמצים הכרוכים בהפקת האירוע שלכם? מה שכן, שריינו מקום מבעוד מועד ואל תשכחו להביא את כל מה שנדרש מכם  למסיבה ולהפקיד בידי הורה או חבר אחראי.

רעיונות לירח דבש - לחצו כאן.

שבת חתן : היכן ייערך? בבית החתן? ואם כן כיצד תתארגנו בנידון: האם האמא תבשל או שמא תשכרו שירותי קייטרינג? ואולי בכלל תשכרו חדרים בבית מלון ואז תורידו את הסירבול הנדרש בהפקה זו?

ירח דבש: חשוב לתכנן ירח דבש ולתאם זמנים- האם זה מתאפשר לכם לצאת לשם מייד אחרי ליל הכלולות או אחרי שבת החתן ואולי שגרת עבודתכם אינה מאפשרת זאת לכם ותצטרכו לתכנן זאת למועד מאוחר יותר? החשוב הוא שהיעד אליו תמיד חלמתם ליסוע, יהיה זה אשר שני הנשואים הטריים יהנו ממנו- בין אם זה באיי סיישל או באיים הקריביים או תאילנד. שתפו זה את זו בחלומותיכם לגבי היעד , איספו מידע וחומר רלוונטי לגבי היעד, מחירים וההכנות הנדרשות- אין צורך שהחתן הטרי יתפס עם המכנסיים למטה ולא למטרת פרו ורבו....

כל המידע אודות ירח דבש - לחצו כאן.

והכי הכי חשוב- לשמור על קור רוח ולנסות ליהנות מהתהליך. גייסו למען המטרה טונות של סבלנות וחוש הומור.  זה יעזור לכם לעבור את התקופה בשלום, עם מינימום חיכוכים ומקסימום חיוכים.

 

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל