כיצד לבחור תקליטן?
3,381 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב29 יולי 2015 17:54

קטגוריה:

מוזיקה

המוסיקה שתלווה את חתונתכם היא בעצם פס הקול של האירוע שלכם ועל כן ישנה חשיבות רבה לגבי מי שישב מאחורי עמדת התקליטן.

מטרתו של התקליטן, מעבר להשמעת מוסיקה באירוע, הוא להרים את מצב הרוח של החוגגים ואורחיהם וליצור חוויה מרגשת ובלתי נשכחת. המוסיקה הינה חלק עיקרי משמחתם ומשביעות רצונם של האורחים מהאירוע ועל כן יש עליכם להיות סמוכים ובטוחים כי ביצעתם את הבחירה הנכונה.

לא מומלץ לבחור תקליטן אך ורק על פי אתר אינטרנט מרשים או המלצות של האולם. האינטרנט הרי מוצף בתקליטנים שישמחו להופיע אצלכם באירוע ומתוך רשימת המומלצים של האולם היו בטוחים כי התקליטן שילם עמלה יפה על מנת להיכנס לרשימה זו. כל תקליטן יטען כי הוא הכי מקצועי, יודע לתקשר היטב עם הקהל ומספק אירוע בלתי נשכח, אך בפועל לא כל אחד הוא באמת כזה.

תקליטן עם ניסיון
שימו לב כי אינכם בוחרים באיש מקצוע היודע למכור את עצמו היטב אך אינו יעמוד במבחן הניסיון. חשוב להסתמך על הוכחות שבשטח ולבקש מהתקליטן להציג בפנינו קבלות על עבודתו. אל תתפשרו, ובחרו רק בתקליטן מקצוען ומנוסה בתחומו ,אשר מקרין ביטחון ומבטיח שליטה מלאה באירוע שלכם.

הייתם לפני שבוע, חודש או אפילו שנה בחתונה של חבר/קרוב משפחה ונהניתם מהמוסיקה? גשו לברר מיהו התקליטן וקיבעו עמו פגישה. במידה והתקליטן אותו רציתם תפוס בתאריך המבוקש, גשו לבקש המלצות מחברים וקרובי משפחה. יחד עם זאת, אל תסתפקו רק בהמלצות הללו וברושם הראשוני וקבעו פגישות עם התקליטן, רצוי עם לא יותר משלושה תקליטנים.

בפגישתכם הראשונה מול התקליטן, אל תמהרו לסגור שום דבר. קחו את הזמן להתרשם מן הבן אדם ומן המקצועיות שלו. שימו לב שהוא סבלני אליכם, מקשיב לכם ומקדיש לכם מספיק זמן - הכימיה ביניכם חשובה ביותר להצלחת הערב. בקשו לשמוע במהלך הפגישה סט מוסיקלי מתוך אירוע שהופיע בו על מנת להתרשם מהמוסיקה ומזרימת האירוע.

חשוב להתמקד באיכות הסאונד, המעבר בין השירים, התפקוד הטכני של התקליטן ושיתוף הפעולה של הקהל. בחנו את הידע המוסיקלי של התקליטן – האם הוא מתמחה בכל הסגנונות? ספקו לו כמה סגנונות אהובים וראו האם הוא מצליח למצוא שירים שיתאימו לסגנונות הללו. בתום הפגישה, בקשו מהתקליטן DVDעם לקט של אירועים שהפעיל, כמובן ללא תשלום וללא כל התחייבות מצדכם.

לאחר הפגישה הראשונה עם התקליטן, אל תתפתו ללכת לראות את התקליטן באירוע של מישהו אחר! קחו בחשבון שמדובר באירוע בעל אופי שונה, קהל יעד שונה ומיקום שונה ולכם זה לא יתרום שום דבר. לאחר והגעתם להחלטה, בהתבסס על ההמלצות, הפגישה הראשונה וקלטת ה- DVD, קיבעו פגישה שנייה עם התקליטן וסגרו ביניכם את כל הפרטים תחת חוזה מסודר.
שימו לב כי תחת החוזה יכנסו גם הסעיפים הבאים:

• התקליטן ידאג להביא עמו ציוד גיבוי למקרה של תקלה טכנית

• במידה והתקליטן לא מגיע בערב האירוע, הוא אחראי לפצות אתכם בסכום עליו תסכמו מראש או לארגן חלופה ראויה.

• התקליטן ישלם לאולם על ציוד ההגברה בתאריך עליו תסכמו מראש

• התקליטן ישלם לאקו"ם את העמלה המגיעה להם כחוק

• התקליטן יגיע לפחות כשעה לפני תחילת האירוע לאולם וייצא ממנו אחרי אחרון האורחים (משמע, האירוע לא יהיה קצוב בזמן).

לאחר שסגרתם את כל פרטי החוזה (כולל את נושא התשלום), תוכלו לשבת עם התקליטן על רשימת ההשמעה לאותו הערב אל תכתיבו לתקליטן את כל רשימת ההשמעה מא' ועד ת' , תנו לו כיוונים ודגשים וסמכו עליו שיעשה את מה שמוטל עליו בצורה הטובה ביותר.

התקליטן יודע להעניק לכל שכבת גיל את המוסיקה שלה בזמן המתאים ולהשאיר את הרחבה שמחה ומלאה כל הערב. זכרו לספק לתקליטן את שיר הכניסה והיציאה שלכם מן החופה ואת הסלואו הראשון.

בערב האירוע, שימו את ביטחונכם בתקליטן וצאו לרקוד ולשמוח עם החברים והמשפחה. הרבה מונח על כתפי התקליטן אז תנו לו את מרחב הפעולה שלו והוא ינהל את האירוע שלכם בצורה הטובה ביותר.
אחרי הכול, התקליטן הוא היחידי שיכול לסחוף את האורחים לרחבת הריקודים עד השעות הקטנות של הלילה..

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל