רגע אחרי החתונה... בעיות בזוגיות?
4,033 צפיות
נכתב על-ידי doseo ב14 מרץ 2017 18:31

קטגוריה:

אחרי החתונה

רובנו כבני אדם משתוקקים למערכת יחסים זוגית, אינטימית ומוצלחת - הרווקים שבינינו מבלים את זמנם בפאבים ובארים ואתרי הכרויות ומחפשים את האדם שיגרום לנו להרגיש את הניצוץ בלב והידיעה שיש מישהו שנועדנו לו והוא לנו בעוד ה"תפוסים" מנסים לשמר ולטפח את הזוגיות שבידם.

התחושה של האהבה אחד לשני והאינטימיות שאנחנו חולקים מספקת לנו הרגשה מדהימה ונלאית. אנחנו אוהבים לבלות ביחד עם בןבת הזוג בנופשים, צפייה בסרט בבית או בקולנוע, בארוחות רומנטיות ולשתף את הרגשות העמוקים ביותר שאנחנו חווים. אך ישנם מקרים רבים בהם זוגיות נשחקת, בעיקר בקרב זוגות נשואים ו/או זוגות הנמצאים בזוגיות ארוכה של שנים, ואלו מוצאים עצמם במעגל בלתי נגמר של שחיקה וריחוק תקשורתי במערכת היחסים הזוגית. בסיקור הבא נדון נפרט על אותם הגורמים המרכזיים והסיבות העיקריות של זוגות רבים לשחיקה במערכת היחסים.

שגרה ועומס בחיי היומיום

אורח החיים של זוגות נשואים במדינת ישראל הוא אינו דבר קל - אנחנו מבלים רוב זממנו בריצות בין העבודה לגני הילדים ובתי הספר וכן לסידורים דחופים שעל סדר היום. עקב כך ישנה הצטברות של לחץ, עומס, תשישות ושחיקה ואנחנו מוצאים את עצמינו מגיעים הביתה עם מצב רוח מנוכר ומצוברח ולא בא לנו לעשות דבר מלבד ניקוי הראש על ידי צפייה בטלוויזיה או גלישה בנייד.

כתוצאה מכך זוגות לא מקדישים מספיק זמן לזוגיות ולאינטימיות בין לבןבת הזוג ונוצרת הרגשה של ריחוק וחוסר חשק לקיום מערכת היחסים הזוגית. במקרים שכאלו פניה לייעוץ של מטפלת זוגית יכולה להצית מחדש את האהבה אשר נשכחה לאור שגרת החיים היומיומית המלאה בעומס ולתת עצות מועילות להתנהלות נכונה של מערכת היחסים הזוגית לצד שגרת החיים העמוסה.

מיניות ותשוקה

מיניות היא אלמנט הכרחי לקיום מערכת יחסים זוגית תקינה בין זוג, בעיקר נשוי. קיום יחסי מין כרוך בתקשורת נכונה בין בני הזוג, יחס אישי וחיבור נפשי - כאשר הדברים הללו לא מתקיימים, ישנה הרגשה סתמית בקיום מערכת היחסים והדבר עלול להוביל לירידה בחשק ובתדירות קיום יחסי המין.

פנייה לטיפול זוגי מתאים מספקת מרחב נינוח וסובלני המאפשר לבני הזוג לדבר על הדברים המפריעים להם ועל דברים אשר היו רוצים לקיים במערכת היחסים המינית. יתרה מכך, לאחר דיון רב המטפל הזוגי נותן כלים ועצות שימושיים אשר יאפשרו לבני הזוג לנהל את המערכת הזוגית המינית שלהם בצורה הטובה ביותר.

בנוסף, קיימים מקרים רבים בהם אחד מבני הזוג אינו מסוגל לבטא את המיניות שלו בצורה הנכונה בשל חשש מאינטימיות, חוסר בטחון, הערכה עצמית ירודה וחרדות מסוימות. פנייה לייעוץ זוגי נותנת לאותו אדם תחושה של בטחון ועידוד לפתוח ולדון על הדברים אשר על לבו. מתוך כך, המטפל יתן את העצות והכלים הנכונים לשיקום מצבו הנפשי של אותו האדם וקיום מערכת יחסים מינית תקינה.

בגידה וניהול רומן

ישנם זוגות נשואים רבים הפונים לייעוץ וטיפול זוגי בשל בגידה או החשש לבגידה על ידי אחד מבני הזוג. בטיפול זה הנפגע מרגיש נפגע ומאשים את הצד האחר בבגידתו, ומתוך כך האדם החשוד עלול מרגיש שהוא נדחק לפינה. ייעוץ זוגי אינו לוקח צד ומנהל את הטיפול הזוגי באופן ניטרלי תוך הקשבה מעמיקה לשני הצדדים. בשל כך האדם הבוגד עשוי להרגיש פתיחות ורצון לשתף על סיבת הבגידה, אם אכן בגד, ולאפשר לבני הזוג להגיע להסכמה ואף לחידוש מערכת היחסים הזוגית באופן תקין.

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל