כמה עולה צלם לחתונה?
3,543 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב06 אוגוסט 2015 16:18

קטגוריה:

צילום

מאז ומתמיד לצלם היה חלק חשוב מאוד בחתונה. היום, בעידן בו הכל מצולם, אמנם סביר כי לא יחסרו תמונות שיצלמו האורחים או המשפחה, אך עדיין כמובן שלא ניתן לוותר על שירותיו של צלם מקצועי. היום מעניק הצלם שירותים רבים יותר שלא יתנו בעבר כמו הפקת קליפ או הפקת אלבום דיגיטלי הדורש כישורים נוספים או העסקת איש צוות נוסף. מה בדיוק כוללים השירותים שמעניק צלם וכמה הם עולים?

צלם עם מצלמה

מה כוללת חבילה בסיסית שנותן צלם?

ישנם מספר שירותים בסיסיים שנותן צלם וישנם שירותים נוספים הניתנים תמורות תוספת תשלום. רוב צלמי החתונות עובדים כצוות של מספר צלמים ולאירוע מגיעים בד"כ שני צלמי סטילס וצלם וידיאו אחד. בתוך השירותים הבסיסיים כלולה גם הפקתו של אלבום דיגיטלי, צילום זוגות לפניי החתונה  וסרט חתונה ערוך. היום נדרשת מעבר למקצוענות בצילום גם מקצוענות בתחום עריכת הוידיאו וגם בגרפיקה על מנת להפיק אלבום דיגיטלי מרשים. לרוב הצלם מעסיק גם מעצב גרפי לאלבום. מחירי השירותים משתנים כמובן מצלם אחד לאחר ונקבעים בנוסף גם לפי היצע וביקוש- בעונת הקיץ כמובן שהמחירים יהיו גבוהים יותר, וכך גם בימי חמישי בהם נערכות חתונות רבות. עם זאת, ניתן לראות כי המחיר של החבילה הבסיסית נע בין 5500 ל- 7000 שקלים.

שירותים נלווים- כמה יעלו לנו?

בנוסף לשירותים הבסיסיים שהוזכרו קודם, ישנם שירותים שניתן להוסיף תמורת תוספת מחיר. שירותים אלה אינם הכרחיים על מנת לתעד את האירוע ושתהיה לכם מזכרת יפה ממנו, אך הם יכולים בהחלט לשדרג את התוצאה. אחד השירותים הללו הוא מצלמת רחף. מצלמת רחף נותנת מדי פעם תמונה כוללת של כל האורחים ממבט מעוף הציפור- ללא ספק זווית צילום מיוחדת. שירות נוסף הוא קליפ החתונה. קליפ חתונה אשר עשוי היטב וערוך היטב, כמו גם שימוש במצלמת רחף יכולים להקפיץ את המחיר בעוד כ- 2000 שקלים כל אחד.

למגנט את האורחים

אטרקציה נוספת שישנה היום ברוב החתונות היא מגנטים למזכרת אותם מקבלים האורחים. מדובר על פרוייקט בפני עצמו. לעיתים מדובר על אותו סטודיו צלמים אשר מצלם את כל האירוע ולעיתים מדובר על הזמנת צלם נוסף שיעסוק אך ורק בצילום התמונות למגנטים, עריכתן תוך כדי האירוע והנפקתן. מדובר כאן על תוספת של עוד כ- 1500-2000 שקלים, תלוי גם האם המגנטים הם חלק מחבילת הצילום או האם זהו שירות נפרד.

לסיכום

לצלם החתונה ישנו נתח נכבד בעוגת ההוצאות שלכם, אך הדבר לא בכדי- לצלם ישנן גם הוצאות רבות: העסקת מספר צלמים במקביל, הוצאות הקשורות בצילום עצמו, בוודאי אם נוספת גם מצלמת רחף, הפקת הסרט, האלבומים או הקליפ- כל אלה דורשים מיומנות ומקצועיות רבה שיש לה גם מחיר וגם שימוש בחומרים יקרים. לכן, חבילת צילום הכוללת אלמנטים נוספים מלבד החבילה הבסיסית, תגיע לסביבות 10000-12000 שקלים. למרות שזוהי הוצאה לא קטנה, בחרו צלם מקצועי אשר מבין את הראש שלכם ובא לתת לכם את השירות שאתם רוצים לקבל ולא להפוך את החתונה שלכם לסדנת הצילום הפרטית שלו.

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל