החתן מקריית שמונה והכלה מאילת-היכן להתחתן?
2,969 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב29 יולי 2015 17:25

קטגוריה:

מקום האירוע

"קול ששון וקול שמחה קול חתן וקול כלה", אחת מההחלטות הגורליות בחייכם מתממשת לה ממש ברגעים אלו, סוף סוף החלטתם שאתם רוצים לחיות זה לצד זו לאורך כל חייכם (לפחות עד להודעה חדשה...) השמחה והצהלה סביבכם בשיאה, כולם מתרגשים ומתחבקים זה עם זה, הדוד מאשדוד מאושר עד הגג ומחכה כבר לדחוף לכם צ'ק שמן לתחילת הדרך, הסבתא ממטולה מוכנה להשקיע את הנסיעה לאירוע רק בשביל לראות סוף סוף את הבן שלה מתמסד, החברים מירושלים כבר מתארגנים על טרמפים או הסעה מאורגנת ואת ההקליטן בכלל הזמנתם מכפר סבא.

אבל מה קורה כשגם הזוג הנישא גר בקצוות הארץ זה מזו, ולא רק החברים והמשפחה המורחבת? כיצד זוג טרי ומאושר, אשר צריך לענוד טבעות ולהשבע אמונים לנצח,וגר במרחק של 450 ק"מ אחד ממשנהו  יכול לקיים חתונה שתהיה מספיק קרובה ונוחה לכולם.

אז נכון, לרוב ההתקשקשות סביב הארגונים המסיביים לקראת החתונה מסתכמים בעיקר בבחירת אולם טוב, צלם, תקליטן ושמלת כלה מנצחת. מסתבר שלא למעט זוגות ישנה דילמה מורכבת נוספת אשר עלולה לצוץ לאחר הצעת נישואים רומנטית וגורלית שכזאת- המיקום הגיאוגרפי של המאורע!
אז מה עושים כשהחתן מקרית שמונה והכלה מאילת? ראשית, סביר להניח שברור לשני הצדדים שהחתונה לא תוכל להתקיים באף אחד מערי מגוריהם, והפשרה היא מיקום מרכזי יחסית אשר שתי המשפחות צריכות לארוז את עצמן ולהתארגן בהתאם. אך יש מספר קריטריונים שכדאי מאוד להתחשב בהם בעת הכרעה שכזאת:

1. טובת המוזמנים-  נכון, אינכם צריכים להתפשר ולהכריע רק בגלל האורחים שלכם לאירוע, אך מן הראוי שאם אתם מזמינים את מאות מוזמנים, תהיה באפשרותם להגיע לחתונה שלכם מבלי לחצות את שביל ישראל בדרך ולבזבז טנק דלק שלם. אחרי הכל הם אלה שיעשו לכם שמח באירוע, ירקדו עד אור הבוקר ויהיו מאושרים עמכם ביום הכלולות. כל זאת מבלי שהזכרנו את עניין המשפחה המורחבת אשר תשקיע גם טיסה לפריז בשבילכם, אבל בואו ננסה לבוא לקראת כולם.

2. לפתוח מפה ולנהוג בשיקול דעת- גם את תחליטו לעשות את האירוע בבאר שבע כדי לנסות לבוא לקראת המשפחה מאילת כמה שיותר, עדיין תאלץ אותה משפחה לנסוע כשלוש שעות לפחות עד לאולם האירועים. אם כן, לא חסכתם בכך דבר, ושני הצדדים צריכים לנסוע זמן רב בשביל ערב אחד, אשר כבודו במקומו מונח כמובן. מה עושים? כדאי להבין שצד אחד בלאו הכי יאלץ לעשות אתה נסיעה המשמעותית הזאת, על כן, כדאי מאוד לחסוך אותה גם לצד השני. נסו לחשוב על מקום אשר יחסוך לכמה שפחות אנשים בהוצאות כספיות וזמן.

3. ארגון הכלה- אין מה לעשות, מוכרחים להודות שלכלה יש הרבה יותר הכנות טיפוח לקראת היום הגורלי. בעוד החתן מתעורר לקראת הצהריים אחרי מסיבת רווקים מפרכת ושם עליו טוקסידו נאה ומשפריץ קצת בושם, לכלה יש לוח זמנים צפוף מעלות השחר ועד הגעתה לאולם עצמו. האיפור, השיער, ציפורניים, לבישת שמלת הכלה על כל שכבותיה (שזה כבר פרוייקט בפני עצמו...) – כל אלה לוקחים לא מעט שעות. ולכן כדאי מאוד לבחור את הסלון כלות בו הכלה מתארגנת ומתגנדרת בסמוך עד כמה שניתן לאולם האירועים הנבחר, כך שאם קיים שיקול לאיזה מהצדדים ראוי להתפשר יותר, כדאי לחשוב היטב על הנסיעה הרבה שתהיה לכלה עם איפור וזיעה עד לאולם שנקבע, למה לא לחסוך לה אם אפשר?
החלטות נבונות ובשעה טובה!


לכל הזוגות שהגיעו כל אחד מקצה אחר, אני ממליצה בחום על מצודת ברקאי
נכתב ב25 מאי 2013 22:08
אני ובעלי שנינו משני קצוות הארץ. אני מנהריה ובעלי בבאר שבע, מצאנו את מצודת ברקאי בקיבוץ ברקאי שפחות או יותר ממוקם באמצע והיינו ממש מרוצים מהכל מזל טוב
מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל