כיצד נבחר צלם
2,936 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב03 אוגוסט 2015 11:52

קטגוריה:

צילום

תמונות החתונה וסרט הווידאו הינם המזכרת הטובה ביותר שתישאר לכם מיום חתונתכם. הצלם הוא הגורם היחידי בחתונתכם שבאפשרותו ללכוד ולהנציח את הרגעים השמחים, החשובים והמרגשים ביותר בערב זה ועל כן ישנה חשיבות רבה בבחירתו של צלם אירועים מקצועי ומנוסה בתחומו.

כאשר זוג שב להתבונן בתמונות כמה שנים אחרי האירוע ודרך התמונות הוא מצליח לחזור אחורה בזמן לאותם רגעים מרגשים, מדובר בהצלחתו של הצלם.

במקום הנכון ובזמן הנכון: צלם טוב יודע להיות במקום הנכון בזמן הנכון ויחד עם זאת לתפקד כ"רואה ואינו נראה" ולתעד את הדברים באופן הטבעי והאותנטי ביותר. מרבית הצלמים מציעים חבילה הכוללת צילום אירועים של צילומי סטילס וגם צילומי וידאו ובדרך כלל זו האופציה העדיפה גם עבורכם מאחר והיא חוסכת בעלויות.

יתרה מכך, צלם סטילס תמיד יעדיף לשתף פעולה עם צלם וידאו שהוא מכיר והתוצאה בסופו של דבר תהיה מקצועית ואיכותית יותר. חבילת צילום בסיסית כוללת צילומי חוץ ביום האירוע,צילומי וידאו וסטילס בערב החתונה, סרט וידאו ערוך וכ-300-400 תמונות.

מחיר של חבילה מעין זו נע בין 5,000 – 10,000שקלים. כל צלם מאופיין בדרך הצילום הייחודית שלו ומה שמוטל עליכם זה לבחון ולהחליט האם אתם אוהבים את מה שאתם רואים. קיימים שני סוגי צלמים עיקריים, כאשר הראשון הינו הצלם שיביים אתכם וינחה אתכם בתמונות ואילו השני ישתלב ביניכם וייתן לדברים לזרום בטבעיות.

כאשר האירוע כולל שני צלמים מומלץ לשלב בין שני הטיפוסים על מנת להבטיח שנהנה משתי העולמות.
איפה לחפש צלם לחתונה? כצעד ראשוני בבואנו לבחור את הצלם ניתן לשוטט באינטרנט ולהתבונן באתרים של הצלמים, על מנת לבחון האם אופן הצילום מוצא חן בעינינו. 

הצעד הבא הינו קביעת פגישה עם 2-3 צלמים על מנת להתרשם הן מעבודתו של הצלם והן מאישיותו. הגיעו לפגישה עם לפחות שניים מהם על מנת שיהיה לכם מקור השוואה, בעיקר אם אינכם נחשבים למבינים גדולים בצילום.

בפגישתכם מול הצלם בקשו לצפות בסרט וידאו לא ערוך ודפדפו באלבומים מתמונותיו של הצלם כאשר אתם צופים באלבום מתוך חתונה אחת ולא מתוך המיטב של כמה חתונות. בקשו ממנו לראות את העבודות העדכניות ביותר וודאו שהוא אכן הצלם הממונה עליהן.

וודאו כי הצלם מבין את הלך הרוח שלכם ומקרין ידע, ביטחון וכמובן אהבה למקצוע.הכימיה מול הצלם היא חשובה ביותר מאחר והצלם יהיה האדם הקרוב ביותר אליכם בערב חתונתכם ואין שום סיבה שתרגישו לא בנוח בנוכחותו.

בנוסף, שאלו את הצלם באיזה ציוד הוא משתמש על מנת לוודא שהוא מצויד במצלמה מקצועית וכן וודאו האם הצילום הינו דיגיטלי או מבוסס על פילם. צילום דיגיטלי עדיף בכך שמאפשר לצלם תמונות רבות אך הצילום בפילם עדיף מאחר ומספק בדרך כלל תמונות באיכות טובה יותר.

בחנו עם עצמכם מה מתאים וחשוב לכם יותר וזכרו כי תמיד ניתן לבקש מהצלם לשלב בין השניים (למשל לצלם את החופה באמצעות פילם ואת שאר האירוע במצלמה דיגיטלית).

לאחר והגענו להחלטה, חשוב לבחון ולוודא מספר נקודות חשובות בטרם חותמים על החוזה מול הצלם:

• האם לצלם ישנו גיבוי הן של ציוד והן של כוח אדם במידה וישנה תקלה כלשהי.
• האם קיים גיבוי לנתונים מלבד בזיכרון המצלמה
• מתי צוות הצילום מגיע ומתי צוות הצילום עוזב את האירוע
• מתי תקבלו את סרט הווידאו והצילום (המקסימום הנהוג הינו חודש וחצי מתום האירוע).

איך להתנהל מול הצלם?  לאחר והבהרתם את הנקודות הללו, תוכלו לסגור מול הצלם כאשר באפשרותכם לבחור בין אלבום דיגיטלי ובין אלבום רגיל וכן בין צלם סטילס אחד לבין שניים (במידה והאולם רחב ידיים או שיש מספר רב מאוד של אורחים).

שימו לב לא לתת את כל התשלום בעת סגירת החוזה – תנו לצלם מקדמה ואת היתרה העניקו לו ביום בו תקבלו את התמונות וסרט הווידאו.

כך תבטיחו לעצמכם כי הצלם יעשה את המקסימום האפשרי בזמן הקצר ביותר. לקראת יום חתונתכם, הנחו את צוות הצילום שיגיעו בלבוש הולם ושלא יאכלו במהלך האירוע על מנת שיתמקדו אך ורק במלאכת הצילום. ביום חתונתכם, הכירו לצלמים את בני המשפחה ודאגו שלא יתפספס אף אחד מהם בתמונות.

זכרו, יום חתונתכם הוא יום שמוקדש כל כולו בשבילכם, מותר לכם להיות חופשיים מדאגות ולכן חשוב שהצלם הנבחר ידע לעבוד באופן עצמאי וישרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

זכרו כי אתם מתחתנים רק פעם אחת אז דאגו לשמור על מצב רוח טוב ולחייך ותנו לצלם שלכם להנציח זאת למשך כל שנות חייכם. 

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל