המדריך לבחירת טבעות נישואין
2,603 צפיות
נכתב על-ידי doseo ב15 דצמבר 2016 22:37

טבעת הנישואין היא הטבעת החשובה ביותר ובכלל התכשיט החשוב ביותר שאתם מקבלים. מדובר בתכשיט שאמור ללוות אתכם לכל החיים (כך אנחנו מקווים...) לכן, בין שלל ההכנות לחתונה, בחירת השמלה, הזמנת האורחים, הטעימות, סידורי הפרחים, עליכם להקדיש את הזמן הראוי לבחירת טבעית הנישואין שלכם. תשאלו, הרי מדובר בסך הכול בעיגול מתכת, על מה הרעש? הרשו לנו לגלות לכם את מה שאתם כבר כנראה יודעים – המסע האמתי שלכם לחתונה, מתחיל בדיוק כאן!

איך אמורה להיראות הטבעת? מזהב או מכסף? עם חריטה או בלעדיה? מהי טבעת כשרה לקידושין? אלו הם רק חלק קטן מרשימת השאלות שמלוות את התהליך של בחירת הטבעת. כדי לתרום לשקט הנפשי שלכם, של המקודשת ושל המקדש, כמו גם של מסדר הקידושין, הכנו לכם רשימה קצרה שתסייע לכם בבחירה.

טבעת כשרה

ישנם מספר קריטריונים בסיסיים כדי שהטבעת תהיה כשרה לקידושין.

·         הטבעת צריכה להיות רכושו של החתן ושנקנתה לעיני שני עדים.

·         הטבעת צריכה להיות חלקה בחלקה הפנימי כאשר בחלקה החיצוני ניתן יהיה להוסיף עיטורים או חריטות. יש כאלה המשאירים מקום לשיבוץ של אבן בטבעת לאחר הקידושין.

·         הטבעת צריכה להיות עשויה מחומר אחד בלבד. או זהב או כסף. זאת כדי שהכלה לא תייחס חשיבות רבה מידי לערך החומרי של הטבעת.

·         הטבעת מסמלת על פי ההלכה את מעשה הקניין של הכלה על ידי החתן ולכן, כדי שלא לקפח את אלו שאין באפשרותם לרכוש טבעת יקרה, ניתן לקדש את הכלה בכל טבעת שהשווי שלה הוא לפחות פרוטה. כלומר "שווה פרוטה" – על פי ההגדרה בהלכה. מדובר בסכום פעוט ביותר של אגורות ספורות בלבד.

טבעת בעיצוב אישי

למעשה היום משקיעים יותר מחשבה בעיצובה של טבעת הנישואין ובלבד שתעמוד בדרישות ההלכה. ניתן ליצור היום תכשיטים בעיצוב אישי וכך הטבעת עשויה להיות עם עיטורים שונים או חריטות של שמות החתן והכלה או עם משפטים מרגשים אחרים. ניתן לשבץ בהם אבנים. או יהלומים כמובן שחלק מהאפשרויות הללו יכולות להיעשות רק לאחר הקידושין.

כל מה שנותר לנו הוא לברך אתכם במזל טוב ושיהיה בשעה טובה! 

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל