אז כמה אלכוהול להביא?
4,024 צפיות
נכתב על-ידי חתונה בהזמנה ב03 אוגוסט 2015 14:32

כמות האלכוהול הנהוגה בחתונה היא נגזרת של מספר המוזמנים לאירוע.

ישנן שתי טעויות נפוצות: האחת, להביא מעט מדי אלכוהול במבחר נרחב של טעמים, והאחרת – להביא יותר מדי אלכוהול ממעט מאוד סוגים. 

כמות האלכוהול שרצוי להביא לחתונה צריכה להתבסס הן על מספר המוזמנים והן על הערכה בדבר הכמות הממשית של המוזמנים אשר ילגמו מן האלכוהול בפועל.

למשל, זוגות מבוגרים יותר נוטים להעדיף מנשקה סולידי כמו כוסית וויסקי קטנה, ליקר משובח או יין, בעוד שצעירים יותר יעדיפו וודקה או וויסקי (ולפעמים גם וגם).

כאשר אתם מתלבטים כמה אלכוהול צריך לחתונה – כדאי תחילה להימנע מבזבוז מיותר. במידה שאתם מעדיפים לספק את האלכוהול בעצמכם ולא מעוניינים בבר אירועים, עדיף להביא אלכוהול בכמות שתענה על המכנה המשותף הרחב ביותר של הקהל ותספק גם טוויסט קטן לבעלי טעמים פחות שכיחים.

אל תמהרו להסתמך על תוכנות אשר מחשבות כמה אלכוהול צריך לחתונה היות שהנתונים משתנים בין חתונה אחת לשנייה.

כמויות מומלצות: בהנחה שחתונה ממוצעת עומדת על 200-300 מוזמנים, עדיף תחילה לענות על צרכי המבוגרים המעדיפים וויסקי איכותי כמו שיבס ריגל או ג'וני ווקר שחור. לכן, כדאי לקנות בין שלושה לארבעה בקבוקים, תלוי בכמות המוזמנים שיש לכם. ניתן להוסיף עוד שניים עד שלושה בקבוקי וויסקי פופולאריים כמו ג'וני ווקר אדום או J&B. עקרונית, ההמלצה היא חמישה או שישה בקבוקי וויסקי.
בנוסף, ניתן לשלב גם שלושה בקבוקי ליקר איכותיים ואליהם להוסיף עוד שני בקבוקי שנאפס.

כאשר אתם תוהים כמה אלכוהול צריך לחתונה – קחו בחשבון שישנם מוזמנים רבים שמעדיפים להזמין אלכוהול נפוץ כמו וודקה, בירות ויין. אל תשכחו אותם. לכן כדאי להביא בין 12 ל-15 בקבוקי וודקה 750 מ"ל, חמישה או שישה מגשים של משקאות אנרגיה (אקסל, רדבול, בלו – בכל מגש יש 24 פחיות) וכן יינות ובירות בהתחשב בכמות האורחים שהזמנתם. אם באפשרותכם לרכוש אלכוהול באיכות טובה (ג'וני ווקר בלאק, ייגר ועוד), עדיף לגוון את סוג האלכוהול מאשר לספק כמויות של אלכוהול במעט סוגים.

התייעצו והשוו מחירים: לפני שאתם סוגרים כמה אלכוהול צריך לחתונה - התייעצו עם חברים שכבר התחתנו וגם גשו לקמעונאים על מנת לברר מחירים. רכישה ישירה באמצעות קמעונאי תוזיל באופן משמעותי את עלות האלכוהול. כדאי להשוות מחירים בין קמעונאים שונים ולברר גם אופציה של הובלת האלכוהול למקום האירוע.
עצה אחרונה: כדאי להעמיד ברמן משלכם בבר ולשלם לו באופן נפרד סכום של 200-300 שקל.

במקרים רבים, אלכוהול נעלם ומועלם בצורות שונות ולכן אל תהססו וקחו בחור זריז ונמרץ שתסמכו עליו שישמור על האלכוהול שהבאתם. במקרים רבים, ניתן למכור את הבקבוקים או לחלק לקרובי משפחה, וחבל שמישהו אחר ייהנה מהם.

 

מאמרים נוספים
+ אחרי החתונה
+ אטרקציות בחתונה
+ אטרקציות לאירועים
+ איך מגיעים?
+ איפור
+ אירועים קטנים
+ ארגון ברית /בריתה
+ בגדי חתן
+ המסיבות שלפני...
+ הפקות
+ טבעות ותכשיטים
+ ירח דבש
+ מוזיקה
+ מסורת והלכות
+ מקום האירוע
+ מתנות לחתונה
+ עיצוב שיער
+ ציוד לאירועים
+ צילום
+ צעד אחר צעד וגם קצת טיפים...
+ קייטרינג ואלכוהול
+ רשימות מוזמנים
+ שמלות כלה
+ תקציב החתונה
  • על מנת שנוכל לשחזר את הסיסמא עליכם להכניס את כתובת הדוא"ל שלכם :

    דוא"ל